Poproś o jedną rzecz podczas składania zamówienia w McDonald's. Frytki będą świeżo usmażone

Choć jedzenie z restauracji typu fast food nie należy do najzdrowszych, zdarza się, że nabieramy ochoty na porcję frytek i burgera. Te często są przygotowywane wcześniej. To dlatego internauci chętnie dzielą się trikami, dzięki którym uzyskamy świeże frytki.

Dla wielu osób idealne frytki są ciepłe, chrupiące i odpowiednio przyrumienione. Zdarza się, że w restauracji czy barze otrzymujemy jednak porcję, która przeleżała kilkanaście minut. Co robić, by otrzymać świeże frytki? Pewną poradą podzieliła się tiktokerka, która pracowała w sieci McDonald's.

Zobacz wideo Sposób na domowe frytki belgijskie [PRZEPIS]

Więcej podobnych porad znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Co robić, by dostać zawsze świeżą porcję w fast foodzie? To działa

W sieci znaleźć można wiele porad dotyczących tego, jak otrzymać zawsze świeże zamówienie. Jednym z najpopularniejszych sposobów jest specjalne zamówienie. Ten trik sprawdza się w wielu przypadkach, również w McDonald's i dotyczy zarówno burgerów, jak i frytek. Wybranie kanapki bez nielubianego dodatku sprawi, że z pewnością otrzymamy świeżo przygotowane zamówienie. Wiele osób radzi, by w ten sam sposób postępować również z potrawą z ziemniaków. Jak dostać świeże frytki w McDonald's, ale nie tylko? Wystarczy poprosić o to, by przygotować je bez soli. W wielu fast foodach danie to solone jest od razu, a ziemniaki przygotowywane są wcześniej. Na temat tego triku nieco odmienne zdanie ma tiktokerka, posługująca się w sieci nickiem jodessy.

Jak dostać świeże frytki w McDonald's? Wystarczy jedno zdanie

Dessy Joseph, czyli jodessy, pracowała w McDonald's w Stanach Zjednoczonych. W 2020 roku nakręciła serię filmików, w których opowiadała o sekretach pracy w fast foodzie. W jednym z nich wspomniała również o triku na zawsze świeże frytki. Jej zdaniem, ciągłe proszenie o frytki bez soli znacznie utrudnia pracę i irytuje pracowników. – Po prostu powiedz, że chcesz świeże frytki. W 9 na 10 przypadków one i tak są świeże – przyznała Dessy. Pod filmem pojawiło się sporo komentarzy zarówno od częstych klientów, jak i pracowników restauracji.

Pracowałam w McDonald’s i potwierdzam.
Pracowałam w Wendy’s [amerykańska sieć fast food - przyp. red.] i z tym brakiem soli na frytkach to sama prawda.
Zawsze proszę o frytki bez soli, nie dlatego, że chcę, by były świeże. Ludzie po prostu za bardzo je solą.
Więcej o: