Skuteczne sposoby na wypadające włosy. Zalej łyżeczkę wodą i wetrzyj w skalp, a będą rosły jak nigdy

Każdego dnia gubimy nawet 100 włosów. Problem pojawia się, gdy na szczotce zauważamy ich znacznie więcej. Czy istnieją sprawdzone sposoby na wypadające włosy? Te domowe metody pomogą zwalczyć problem i wzmocnić pasma.

Osłabione po zimie, wypadające i rzadkie włosy to częsty problem. Na wypadające włosy wpływ ma wiele czynników. Dieta, problemy zdrowotne, zaburzenia hormonalne czy stres mogą niekorzystnie wpłynąć na kondycję włosów. Kłopotów może też przysporzyć niewłaściwa pielęgnacja. Chodzenie spać z mokrymi włosami, szarpanie pasm w trakcie szczotkowania, płukanie ich bardzo gorącą wodą, częste stosowanie prostownicy, lokówki, lakierów do włosów, a nawet niewłaściwie dobrane kosmetyki mogą pogłębić problem. Jak mu zaradzić?

Zobacz wideo Ania Starmach testuje sposób na elektryzujące się włosy

Więcej sprawdzonych porad znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wypadające włosy? Sięgnij po domowe wcierki na wypadanie włosów

By uniknąć problemu wypadania włosów, warto nie tylko zwrócić uwagę na to, w jaki sposób myjesz skórę głowy czy jak szczotkujesz włosy. Ważna jest również odpowiednia dieta dostarczająca organizmowi składników odżywczych. Na wypadające włosy pomogą też domowe zabiegi takie jak wcierka. Możesz ją przygotować z kozieradki. Pomoże nie tylko na wypadające włosy, lecz także łupież. Jak przygotować wcierki na wypadanie włosów?

  • Łyżeczkę mielonej kozieradki zalej 100 ml (6-7 łyżek) gorącej wody.
  • Przykryj i odstaw na 15 minut. Gdy przyprawa opadnie, zlej napar, a następnie wmasuj go w skalp.
  • Pozostaw na co najmniej 30 minut.

Wcierkę najlepiej nakładaj wieczorem, a rano umyj skórę głowy. Dzięki temu pozbędziesz się specyficznego zapachu.

Domowe sposoby na wypadanie włosów. Wystarczy kilka kropel

Dobrym sposobem na wzmocnienie cebulek włosów i powstrzymanie wypadania jest olejowanie skóry głowy. Najlepiej sprawdzi się olej imbirowy, rozmarynowy, z czarnuszki czy pokrzywy. Kilka kropel (4-5) rozetrzyj na dłoniach, a następnie wmasuj w skalp. Głowę owiń ręcznikiem i pozostaw olej na 15-30 minut. Przed olejowaniem warto spryskać skórę głowy łagodnym hydrolatem. Świetnie sprawdzą się też zwykłe krople żołądkowe. 2-3 krople wymieszaj z łyżką wody i wetrzyj w skalp. Dalej postępuj jak w przypadku oleju.

Pamiętaj, by po zabiegu zemulgować olej i dokładnie zmyć go ze skóry głowy. Najpierw sięgnij po odżywkę bez silikonów. Nałóż ją na skalp i delikatnie wmasuj, odczekaj kilka minut, po czym spłucz. Umyj głowę delikatnym szamponem i nałóż maskę lub odżywkę na włosy, omijając okolice nasady, by ich nie obciążać. Zabieg powtarzaj raz na tydzień czy dwa. W przypadku poważnego problemu pamiętaj, by skonsultować się z lekarzem bądź trychologiem.

Więcej o: