Tak wygląda dziś najbogatsza kobieta na świecie. 69-latka zachwyca skromnością i oryginalnym stylem

W 2022 roku w rankingu "najbogatszych kobiet na świecie" sporządzonym przez magazyn Forbes na szczycie uplasowała się wnuczka założyciela kosmetycznego giganta L'Oreal i dziedziczka rodzinnej fortuny - Francoise Bettencourt Meyers. 69-latka mimo swojego ogromnego majątku na co dzień zachwyca klasą i skromnością. Jak wygląda dziś?

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Bettencourt Meyers już drugi rok z rzędu wskazana została jako najbogatsza kobieta na świecie. Jest wnuczką założyciela giganta kosmetycznego L'Oréal i po raz pierwszy pojawiła się na liście światowych miliarderów w 2018 roku, po śmierci swojej matki, Liliane Bettencourt, wówczas najbogatszej kobiety świata.

Jednak mimo swojego ogromnego majątku 69-latka prowadzi bardzo prywatne życie i postrzegana jest jako osoba skromna, a wszystkich innych ludzi traktuje jak równych sobie. Trzyma się również z dala od paparazzi i unika publicznych wywiadów, gdy nie są one koniecznie. Czym na co dzień zajmuje się Françoise Bettencourt Meyers? 

OFERTY AVANTI24.PL: Po więcej inspiracji modowych zapraszamy na Avanti24.pl

69-letnia Francuzka jest nie tylko najbogatszą kobietą na świecie. Ma na koncie wiele sukcesów!

Françoise Bettencourt Meyers jest popularną francuską pisarką, pianistką, filantropką, bizneswoman i dziedziczką miliardów. Urodziła się 10 lipca 1953 roku w Neuilly-sur-Seine we Francji w zamożnej rodzinie. Jednak nie tylko miano "najbogatszej kobiety na świecie" wyróżnia 69-latkę. 

Wnuczka założyciela kosmetycznego giganta L’Oreal  została uznana za bardzo dobroczynną za swoje akty hojności. Po poważnym pożarze, który zniszczył Norte-Dame de Paris, Françoise Bettencourt Meyers przekazała 226 milionów dolarów na odbudowę katedry. Kobieta wspiera również Fundację Bettencourt Schueller, którą odziedziczyła po śmierci matki.

OFERTY AVANTI24.PL: Koszule z tym wzorem to HIT wśród mężczyzn. Idealne na co dzień i od święta! Rabaty nawet do 45%

Jak ubiera się najbogatsza kobieta na świecie? Niektórzy mogą być zaskoczeni 

Gdy Françoise Bettencourt Meyers decyduje się na wystąpienie publiczne, najczęściej można zobaczyć ją w prostych i eleganckich ubraniach. Bardzo często swoje stonowane stylizacje uzupełnia ciekawymi dodatkami, w tym m.in. kolorowymi szalikami. 

Jak podaje brytyjski portal delhi-magazine.com, kiedy francuskie media zapytały Françoise Bettencourt Meyers o jej styl życia, odpowiedziała:

Powtórzę raz jeszcze. Wiem, że jestem uprzywilejowana, ale jak widać, nie mieszkam w prywatnym hotelu. Nie jesteśmy wielkimi kolekcjonerami sztuki i, jak widzisz, nie noszę biżuterii. 
Zobacz wideo Magda Stępień tłumaczy, na co wydała pieniądze ze zbiórki na leczenie syna
Więcej o: