Co zrobić, aby hiacynt kwitł dłużej? Uważaj na ten błąd przy podlewaniu. Ogrodnicy ostrzegają

Szare, zimowe dni sprawiły, że coraz częściej uciekasz myślami do długo wyczekiwanych ciepłych, wiosennych chwil? Już niedługo na twoich parapetach znów zagoszczą wyraziste kolory. Przełom lutego i marca to czas, kiedy najwięcej kwiatów ponownie rozkwita. Tak stanie się również z hiacyntami. Wystarczy, że zastosujesz się do paru prostych zasad.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pewnie wielokrotnie słyszałaś już, że to właśnie hiacynty są jedne z najlepiej rozpoznawalnych wiosennych symboli. Zawdzięczają to przede wszystkim im wyrazistym kolorom, a także subtelnym kolorom. Czy wiedziałaś, że wspomniane kwiaty swoje bujne pąki wypuszczają właśnie teraz? Przełom lutego i marca to doskonały czas, aby szczególnie zainteresować się pielęgnacją zakwitających ponownie w tym okresie kwiatów. Podpowiadamy, jakich błędów szczególnie powinno się przestrzegać przy odżywianiu hiacyntów.  

OFERTY AVANTI24.PL: Po więcej inspiracji modowych zapraszamy na Avanti24.pl

Nie tylko ozdobią twój dom, ale też zadziałają jak odświeżać powietrza. O tym warto wiedzieć!

Te z nas, które do swojego mieszkania choć raz zdecydowały się już wpuścić hiacynty, doskonale wiedzą, że kwiaty te będą nie tylko wspaniałą ozdobą dla naszych ukochanych czterech kątów, ale także świetnie odświeżą zapach pokoi.

Pamiętaj jednak, że aby mogły one kwitnąć przez jak najdłuższy czas i osiągnąć swoje najpiękniejsze stadium, szczególną uwagę należy przyłożyć do ich odpowiedniej pielęgnacji, w tym m.in. podlewania. Mimo że brzmi to banalnie prosto, niczego nieświadomych osób popełnia przy tym spory błąd, przed którym ostrzegają ogrodnicy.  

OFERTY AVANTI24.PL: Niełatwo być kobietą. Sneakersy do zadań specjalnych. Są turbo wygodne, a ich pastelowe kolory podkreślą kobiecość!

Jak podlewać hiacynty? Wiele osób popełnia ten błąd!

Przede wszystkim nie możesz dopuścić do tego, aby ziemia i podłoże hiacynt były zbyt suche. Mało która z nas zdaje sobie sprawę, że może zwiastować to nieuniknione przekwitnięcie. Jak więc podlewać hiacynty, aby kwitły jak najdłużej? To naprawdę proste!

Wystarczy, że podczas nalewania wody do doniczki, zadbasz o to, aby nie zamoczyć liści oraz cebulek rośliny. W przeciwnym razie może skończyć się to gniciem. Wspomniane kwiaty należy podlewać systematycznie, jednakże nie częściej niż raz na tydzień. Na częstsze podlewanie możesz zdecydować się, gdy hiacynty posiadają już zielone liście. Warto również pamiętać, że po przekwitnięciu nie będą one wymagały tak dużej wilgotności. 

Zobacz wideo Wyjątkowe rośliny, wyjątkowe potrzeby. Jak zadbać o monsterę, hiacynty, wrzosy i kaktusa?
Więcej o: