Spryskaj tym plamę na dywanie i delikatnie wetrzyj. Po kilku godzinach nie będzie po niej śladu

Dywany nadają wnętrzom przytulnego klimatu, lecz często zdarza się, że ich czyszczenie bywa niezwykle uporczywe. Szczególnie gdy pojawi się plama i nie wiemy, jak się jej pozbyć. Istnie jednak szereg skutecznych sposobów. Niezbędne produkty prawdopodobnie masz już w domu.

Jak skutecznie pozbyć się plam z dywanu, by wyglądał jak nowy? Nie musisz od razu zamawiać profesjonalnego czyszczenia lub sięgać po specjalistyczne produkty. Wystarczy, że zajrzysz do szafki w łazience lub kuchni. Znajdziesz tam wszystko, czego potrzebujesz do usunięcia wszelkich zabrudzeń. 

Zobacz wideo Plama z maści ichtiolowej? Mamy prosty sposób, jak ją usunąć

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak usunąć uporczywe plamy z dywanu? Wystarczy sięgnąć po produkt z łazienki

Zanim przystąpisz do odplamiania, dokładnie odkurz dywan. Jeśli masz możliwość, by go wytrzepać, również to zrób. Dzięki temu czyszczenie przebiegnie szybko, sprawnie i bez problemów, gdy wstępnie pozbędziesz się kurzu oraz brudu.

Pianka do golenia znajduje się w prawie każdej łazience. Zamiast jednak do usuwania owłosienia, warto użyć jej również do pozbycia się plam, które pojawiły się na dywanie. Ten sprytny trik jest niezwykle skuteczny. Już po jednym użyciu zauważysz, że dywan będzie wyglądał jak nowy. Wystarczy obficie spryskać zabrudzenie pianką i za pomocą szczoteczki delikatnie wetrzeć ją w plamę. Pozostaw ją, by mogła zadziałać. Po kilku godzinach zmyj piankę wilgotną szmatką, a na koniec wyszczotkuj dywan suchą i czystą szczoteczką. Po plamie nie będzie żadnego śladu.  

Niezawodne sposoby na plamy. Usuniesz je bez szorowania za pomocą domowej pasty

Nie masz pod ręką pianki do golenia? Nic straconego. Wystarczy, że sięgniesz po ocet i na jego bazie przygotujesz pastę czyszczącą. Zmieszaj 3 łyżeczki proszku do prania oraz 3 łyżeczki octu. Jeśli mieszanka będzie zbyt sypka lub gęsta, dodaj odrobinę wody. Tak przygotowaną pastę nałóż na plamę, która znajduje się na dywanie. Dokładnie wetrzyj ją we włókna i pozostaw do wyschnięcia. Po tym wystarczy odkurzyć dywan, a po zabrudzeniu nie będzie nawet śladu.

Więcej o: