J. Lo, Lady Di i Jennifer Aniston po rozstaniu wyglądały jak milion dolarów. Najsłynniejsze sukienki zemsty

Rozstanie to zazwyczaj bardzo bolesny moment. Kobiety, które są rozpoznawalne często po zakończeniu związku ukazywane są w mediach jako ofiary. Aby zerwać z tym wizerunkiem i pokazać swoją siłę decydują się na odważne kreacje.

Sposobów na poradzenie sobie z rozstaniem jest wiele. Shakira i Miley Cyrus postanowiły nagrać piosenki, w których odniosły się do swoich byłych partnerów. Od razu stały się one hitami. Kolejna strategia stosowana przez gwiazdy to pokazanie partnerowi, co stracił. "Sukienki zemsty" są manifestem kobiet, które po rozstaniu są jeszcze silniejsze. Pokazują one, że zakończenie związku to nie koniec świata. 

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Najsłynniejsze sukienki zemsty. Mała czarna Lady Di 

Czarna sukienka koktajlowa księżnej Diany przeszła do historii jako najsłynniejsza sukienka zemsty. Nawiązywała ona do kreacji, którą księżna miała na sobie jesienią 1987 roku, kiedy to złożyła z księciem Karolem oficjalną wizytę w Zachodnich Niemczech. Lady Di zaprezentowała się wtedy w długiej, welurowej sukni z odkrytymi ramionami. Po latach zdecydowała się na jedwabną sukienkę mini - również czarną i z odsłoniętymi ramionami. Pojawiła się w niej na imprezie charytatywnej Vanity Fair w 1994 roku w Londynie.

 

Sukienka odsłaniała dekolt oraz zgrabne nogi księżnej Diany. Uwagę przyciągały również wysadzana diamentami kolia i błyszczące kolczyki. Księżna wyglądała olśniewająco. Jej wizerunek miał podkreślać, że jest samowystarczalną i niezależną kobietą. Już wtedy Lady Di była w trakcie rozwodu, a tego samego wieczoru książę Karol przyznał się publicznie do romansu z Camillą Parker Bowles.

Tą sukienką J. Lo pokazała, że ma się dobrze. Kreacja od Michaela Korsa

Związek Jennifer Lopez i Bena Afflecka był jednym z najgłośniejszych romansów początku lat 2000. Media nazywały ich wręcz "Bennifer". Nie cichły spekulacje o rychłym ślubie pary. Znalazły one swoje potwierdzenie w zaręczynach. Jennifer Lopez otrzymała od Bena Afflecka przepiękny pierścionek z sześciokaratowym różowym diamentem. Kiedy zaręczyny zostały zerwane, Jennifer Lopez nie zamierzała chować się w domu i płakać w poduszkę. Już trzy dni później błyszczała na czerwonym dywanie. 

 

Aktorka pojawiła się podczas wręczenia Złotych Globów w pomarańczowej sukni w antycznym stylu. Zaprojektował ją Michael Kors. Uwagę przyciągał głęboki dekolt oraz odsłonięte plecy. Jennifer Lopez pokazała, że po rozstaniu ma się dobrze. Co ciekawe, od 2021 roku para znów jest razem. Widocznie ich miłość musiała dojrzeć. 

Słynne sukienki zemsty. Kreacja Jennifer Aniston 

Małżeństwo Jennifer Aniston i Brada Pitta zakończyło się bardzo burzliwie. Jeszcze nim para wzięła rozwód, w mediach krążyły zdjęcia aktora z Angeliną Jolie. Jennifer Aniston nie chciała jednak wchodzić w rolę ofiary, jak zaczęto ją przedstawiać. Wkrótce po rozstaniu pojawiła się na czerwonym dywanie z złotej, błyszczącej mini od Chanel. Pokazała tym samym, że po rozstaniu nadal błyszczy.  

Słynna sukienka Jennifer AnistonSłynna sukienka Jennifer Aniston Fot. Shutterstock

OFERTY AVANTI24.PL: Po modowe inspiracje zapraszamy na Avanti24.pl

Więcej o: