18+
Uwaga!

Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych

Mam co najmniej 18 lat. Chcę wejść
Nie mam jeszcze 18 lat. Wychodzę

27-latka próbowała przemycić kilogram kokainy. Gdzie ją schowała? "Odrażające"

Na lotnisku w Australii zatrzymana została 27-letnia obywatelka Austrii. Okazało się, że kobieta próbowała przemycić prawie kilogram kokainy. By się to udało, musiała połknąć ponad 120 kapsułek z narkotykiem. W trakcie długiego lotu wydaliła kilka z nich, ale nic nie mogło się zmarnować.

11 lutego mieszkanka Austrii została zatrzymana do rutynowej kontroli bagażu na lotnisku w Perth. W trakcie uwagę celników zwrócił podejrzany szczegół. 27-latka została przekazana w ręce funkcjonariuszy Australian Federal Police, którzy następnie przewieźli ją do szpitala.

Zobacz wideo Twój lot się nie odbył? Co zrobić w takiej sytuacji? Ekspertka wyjaśnia

Więcej podobnych historii przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Próbowała przemycić kilogram kokainy. W jej ciele znaleziono 124 kapsułki

Okazało się, że podejrzenia były słuszne, a kobieta próbowała przemycić w ciele narkotyki. W jej ciele znaleziono 124 kapsułki z kokainą. Łącznie narkotyki ważyły prawie kilogram. Jak informują służby, 27-latka w trakcie długiego lotu z Europy wydaliła, a następnie ponownie połknęła osiem kapsułek. Kobiecie grozi do 25 lat więzienia. O całej sprawie napisano m.in. na Facebooku.

To nie pierwszy taki przypadek. Jeden z przemytników połknął opakowania po Kinder Surprise

Funkcjonariusze służb granicznych zwracają uwagę na to, że takie zachowania są śmiertelnie niebezpieczne dla zdrowia, przemytnicy ryzykują więc nie tylko utratą wolności. Jak podkreślają australijskie służby, to już trzecia zatrzymana w ciągu ostatnich dwóch miesięcy osoba próbująca przemycić narkotyki w ciele. – Tego typu odrażające zachowanie nie jest warte narażania życia – zwraca uwagę Vesna Gavranich, inspektor Australian Border Police, w rozmowie z portalem ABC News. – Zdjęcia przechwyconych przez funkcjonariuszy kapsułek z narkotykami po ich wydaleniu powinny dobitnie uświadomić użytkowników narkotyków, jak wygląda obrzydliwa rzeczywistość. Tak nielegalne substancje przewożone są na całym świecie – podkreśla z kolei Kate Ferry, funkcjonariuszka AFP, cytowana przez portal watoday.com.au.

W grudniu na lotnisku w Melbourne zatrzymano obywatela Irlandii, który usiłował przemycić 120 gramów kokainy. Mężczyzna połknął sześć wypełnionych narkotykiem opakowań po Kinder Surprise. Kilka dni później w Sydney zatrzymano Portugalczyka, który w ciele przemycał 1,6 kg kokainy.

Więcej o: