Wchodzisz do sauny w stroju kąpielowym? Lepiej tego nie rób. Możesz zaszkodzić nie tylko sobie

Czy do sauny można iść w stroju kąpielowym? Choć wydaje się to dobrym pomysłem, szczególnie dla osób, które krępują się wchodzić do niej nago, rzeczywistość okazuje się inna. Takie zachowanie może okazać się szkodliwe.

Sauna to jeden ze sposobów na zrelaksowanie się po treningu czy ciężkim dniu. Może mieć też korzystny wpływ na nasze zdrowie i urodę. I choć staje się coraz popularniejsza, wciąż pojawia się wiele kwestii, które budzą wątpliwość. Jedną z nich jest pytanie, czy do sauny można iść w stroju kąpielowym. Odpowiedź może zaskakiwać.

Zobacz wideo Klaudia El Dursi w stroju kąpielowym

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czy do sauny można iść w stroju kąpielowym? Takie zachowanie może być szkodliwe

Wchodzenie do sauny w kostiumie kąpielowym to częsta praktyka. Z tego powodu wiele miejsc wprost w regulaminach zakazuje kostiumów. Ma to sens, a przede wszystkim jest korzystne dla naszego zdrowia. Stroje kąpielowe wykonane są często ze sztucznych materiałów i pod wpływem gorąca w saunie mogą doprowadzić do nieprzyjemnych odparzeń i podrażnień skóry. Problemem jest też korzystanie z pomieszczenia zaraz po kąpieli w basenie. Nasiąknięty wodą z chlorem kostium paruje, a ty zaczynasz wdychać szkodliwe opary. Takim zachowaniem szkodzisz więc nie tylko sobie, lecz także innym korzystającym. Ponadto kostium blokuje odprowadzanie potu, a więc sprawia, że znikają dobroczynne korzyści z sauny.

W czym do sauny? Lepszy od stroju kąpielowego będzie zwykły ręcznik

Tradycyjnie do saun wchodzi się bez ubrania. Wiele osób korzysta z niej nago. Nie każdy jednak czuje się tak swobodnie, a napięcie sprawia, że z sauny wychodzi jeszcze bardziej zestresowany niż przed wejściem. Jeśli czujesz się niekomfortowo, wybierz zwykły bawełniany ręcznik kąpielowy, którym zasłonisz miejsca intymne. Pamiętaj jednak, by nie owijać się nim zbyt ciasno. Dostępne są też specjalne "stroje" do sauny, wykonane z bawełny, oddychające i nieblokujące odprowadzania potu. Zabierz ze sobą też drugi ręcznik, który będziesz mogła rozłożyć na ławeczce.

Więcej o: