Korzystasz z gąbki do makijażu? Włóż ją do zamrażalki, a nie pożałujesz. "Uwielbiam to"

TikTok to prawdziwa kopalnia pomysłów oraz trików z każdej dziedziny. Choć nie brakuje w nim treści, których lepiej nie powtarzać, można znaleźć także wiele perełek ułatwiających życie. Tak jest i tym razem. Użytkowniczki pokazują, co robią z gąbeczką do nakładania podkładu godzinę przed użyciem.

Nowy trik, który cieszy się coraz większą popularnością, polega na umieszczeniu gąbeczki do nakładania podkładu w zamrażalce. Co ma na celu takie działanie? Jak przekonuje Nikkia Joy, jej późniejsze użycie sprawi, że pory się zwężają, przez co są mniej widoczne i podatne na zapychanie. Kontakt skóry z zimnem rewelacyjnie działa na ewentualny obrzęk oraz cienie pod oczami, cera będzie wyglądała na świeżą i promienną.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak nakładać róż w kremie, by idealnie pasował do koloru na ustach?

Przed nałożeniem podkładu wkładają gąbeczkę do zamrażalki. Po co?

Co dokładnie trzeba zrobić, by uzyskać takie efekty? Godzinę przed planowanym zrobieniem makijażu:

  • Zmocz gąbeczkę.
  • Odciśnij z nadmiaru wody.
  • Włóż do zamrażarki.
  • Wyjmij i wykorzystaj w aplikacji podkładu.

Pod filmem opublikowanym przez Nikkię Joy pojawiło się wiele komentarzy. Choć część była zachwycona trikiem oraz efektami, jakie daje, nie brakowało także sceptyków. Ktoś zwrócił także uwagę na bakterie, które mogą znajdować się w zamrażalce, dlatego dla bezpieczeństwa gąbkę warto umieścić wcześniej w woreczku.

Uwielbiam to.
Czułam się, jakbym używała kamienia.
Doskonałe.

- czytamy pod nagraniem.

Co zrobić, by gąbka długo ci służyła? Pamiętaj o czyszczeniu

Gąbka to uwielbiany przez kobiety produkt, który służy do nakładania podkładu, kremu BB, niekiedy również innych kremowych produktów. Przed każdym użyciem należy ją namoczyć, a następnie odcisnąć z nadmiaru wody, dzięki czemu stanie się większa i miękka, a aplikacja kosmetyku będzie banalnie prosta. By długo ci służyła, pamiętaj, by myć ją po każdym użyciu. Idealnie nada się do tego delikatny szampon, naturalne mydełko czy żel do twarzy. W przypadku trudnych do usunięcia plam z podkładu sprawdzi się także olejek. Pamiętaj, że po użyciu bądź wyczyszczeniu należy odsączyć ją z nadmiaru wody i ułożyć w miejscu, w którym dokładnie wyschnie.

Więcej o: