Jak skutecznie pozbyć się turkucia podjadka? Zaparz i podlej rośliny, a owad szybko ucieknie z ogrodu

Turkuć podjadek jest nie tylko jednym z największych owadów w Polsce, lecz także wyrządza ogromne szkody w ogrodach. Skutecznie niszczy plony i rośliny. Jak się go pozbyć? Wystarczy zastosować sprytne domowe sposoby.

Turkuć podjadek znany jest jako niszczyciel ogrodów. Wszystko dlatego, że nie tylko wprowadza ogromne szkody, lecz także błyskawicznie się rozmnaża. Jeśli zauważysz, że twoje rośliny usychają, więdną lub nie chcą rosnąć, a w ziemi zobaczysz dziurę i wyschnięte plamy, to znak, że szkodnik opanował plony. Jak skutecznie pozbyć się go z ogrodu? Wystarczy sięgnąć po popularne produkty, które masz już w domu.

Zobacz wideo Wprowadź wiosnę do swojego domu. Hiacyntowy ogródek pięknie ozdobi każde wnętrze

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Niszczyciel plonów, czyli turkuć podjadek. Jak się pozbyć takiego szkodnika?

Turkuć podjadek wrażliwy jest na niektóre rośliny, które szybko i skutecznie odstraszą go od naszych plonów. Mowa o macierzance i szałwii. Dzięki nim możesz błyskawicznie pozbyć się owada, jeśli przygotujesz napar. W zależności od tego, jakiej ilości płynu potrzebujesz, zaparz mocną esencję z macierzanki lub szałwii. Możesz skorzystać ze świeżych roślin, jak i suszonych. Takim roztworem podlej plony, wśród których grasuje turkuć podjadek. Powtarzaj proces co kilka dni aż do całkowitego wypłoszenia owada. 

Wystarczy produkt z kuchni, by wypłoszyć turkucia pospolitego. Jak to zrobić?

Turkuć podjadek bywa uparty i czasami nie chce opuścić naszego ogrodu. Wówczas warto przygotować pułapkę, która pomoże wyłapać wszystkie osobniki. Jak ją zrobić? Przede wszystkim najpierw trzeba zlokalizować gniazdo owada, by wlać do niego płyn, który skłoni go do ucieczki. W tym celu warto wykorzystać olej, jaki na co dzień stosujemy w kuchni. Może to być np. olej rzepakowy lub słonecznikowy. Wlej go rzepakowy do gniazda, a po chwili zauważysz uciekające owady. Warto je wtedy wyłapać i wywieźć z dala od naszych upraw, by mieć pewność, że problem się nie powtórzy.  

Więcej o: