Tejpy na twarz działają jak profesjonalny lifting za 8000 zł. Jak je naklejać? Trzymaj się 4 wskazówek

Tejpy na twarz to nieinwazyjny sposób na poprawę kondycji cery oraz wyglądu buzi. Są niedrogie, łatwodostępne i z sukcesem możesz korzystać z nich w domu. Regularnie stosowane dają zachwycające efekty. Jak z nich korzystać?

Taping twarzy to nic innego jak technika rozluźniania mięśni z pomocą specjalnych taśm do kinesiotapingu. Z początku stosowane były głównie wśród sportowców, głównie na uda, kolana oraz plecy, by wkrótce znaleźć zastosowanie w wielu innych sferach, także w branży beauty. Czy można wykonywać go samemu?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Maryla Rodowicz o swoich kompleksach. "Zasłaniam twarz włosami"

Jakie efekty dają tejpy na twarz? Lista jest długa

Tejpy na twarz podnoszą owal twarzy, przywracają jej elastyczność, redukują opuchliznę i spłycają zmarszczki. To również doskonały sposób zwalczania drugiego podbródka. Można rzec, że działają, jak natychmiastowy lifting i botoks. Taśmy delikatnie unoszą skórę, dzięki czemu korzystnie wpływają nie tylko na mięśnie, ale także układ limfatyczny i krwionośny. Taping warto poprzedzić także intensywnym masażem, np. kobido lub ćwiczeniami mięśni twarzy. Efekty, jakie daje, zależne są od sposobu użycia. Jeśli jednak zrobisz to tak, jak trzeba, na pewno będą spektakularne. O czym należy pamiętać, naklejając taśmy w domu? 

Stosujesz tejpy na twarz? O tym pamiętaj

Taśmy na twarz dają najlepsze efekty, jeśli trzymasz je od 6 do 8 godzin, dlatego warto nakładać je na noc. Możesz robić to nawet co wieczór. O czym jeszcze należy pamiętać?

  • Kup odpowiednie taśmy. Wybieraj tylko te najwyższej jakości z klejem, który został przetestowany dermatologicznie. Zanim weźmiesz się do tapingu, wykonaj próbę uczuleniową. Skracając pamiętaj, by ciąć po długości, nie szerokości.
  • Na początku odpowiednio przygotuj twarz. Powinna być dokładnie oczyszczona i sucha, bez kremu, serum czy olejku.
  • Sposób naklejania zależy od efektu, jaki chcesz uzyskać. Inaczej nakłada się taśmy, kiedy chcesz pozbyć się opuchlizny, a inaczej, kiedy walczysz z kurzymi łapkami. Dodatkowo dojście do wprawy może zająć kilka dni. Najlepiej udać się do specjalisty, który podpowie ci jak to robić.
  • Nie zrywaj taśm gwałtownym ruchem. Najlepiej namoczyć je ciepłą wodą i delikatnie rolować. Na koniec przeprowadź swoje rutynowe zabiegi pielęgnacyjne.

Uwaga! Nie używaj taśm, jeśli zauważysz podrażnienia, stany zapalne bądź na twarzy masz otwarte rany czy blizny. Przeciwwskazaniem jest również zakrzepica.

Więcej o: