Przeżyła koszmar na siłowni. "Zaczął mnie gonić, a skończyliśmy po drugiej stronie sali"

Wstrząsający reportaż o tym, co spotkało 24-letnią Nashali Almę na osiedlowej siłowni, opublikowała telewizja FOX13. Nagranie z wewnętrznego monitoringu siłowni trafiło zaś do mediów społecznościowych za pośrednictwem biuro szeryfa Hillsborough County na Florydzie.
Zobacz wideo Zobacz wideo: Karolina Brzuszczyńska i Agnieszka Skrzeczkowska opowiadają o imprezie, na której dosypano im tabletkę gwałtu. "Nie byłam świadoma, co się wydarzyło kilka godzin wcześniej"

24-letnia Nashali Alma wykonywała swój trening na siłowni, znajdującej się na terenie apartamentów Inwood Park w Tampie - podaje CBS News. W pewnej chwili (co zarejestrowały kamery) wpuściła do środka mężczyznę, którego zobaczyła za zamkniętymi drzwiami wejściowymi. Była przekonana, że - tak jak w przypadku większości osób, uczęszczających na osiedlową siłownię - przyszedł po prostu poćwiczyć. 24-latka jedynie otworzyła mu drzwi i wróciła do swoich ćwiczeń.

Napastnik jednak podszedł do młodej kobiety i zaczął wyciągać ręce w jej kierunku, próbując złapać ją w pasie.

Napadł na 24-latkę na siłowni i próbował zgwałcić. Dzielnie odepchnęła jego atak. "Zaczął mnie gonić dookoła ławki"

- Jak tylko się do mnie zbliżył, odepchnęłam go - mówiła później dziennikarzom 24-latka. Cała napaść została udokumentowana na nagraniu, udostępnionym publicznie przez policję. - Powiedziałam: "Co ty do cholery robisz? Odejdź ode mnie i przestań mnie dotykać!". Wtedy zaczął mnie gonić dookoła ławki, a po chwili skończyliśmy po drugiej stronie sali gimnastycznej - relacjonowała kobieta.

 

Na załączonym materiale wideo widać, jak napastnik powala kobietę na podłogę i próbuje przycisnąć do ziemi. Nashali Alma walczy i broni się zaciekle. W końcu udaje się jej go odepchnąć i stanąć na nogi. 24-latka po ataku natychmiast pobiegła do swojego mieszkania i zawiadomiła policję.

Według ustaleń dziennikarzy FOX13, ten sam mężczyzna o imieniu Xavier Thomas-Jones próbował włamać się do mieszkania innej kobiety. Po kilku godzinach został zatrzymany. Podczas przesłuchania przyznał się do napaści i pobicia 24-latki, chcąc ją zgwałcić. Najprawdopodobniej to samo chciał zrobić drugiej kobiecie. Usłyszał zarzuty usiłowania gwałtu, napaści, usiłowania uprowadzenia i włamania - podaje CBS News.

"Nigdy się nie poddawaj"

Moja rada to: nigdy się nie poddawaj - mówiła później w wywiadzie dla FOX13 Nashali Alma.

Rodzice zawsze powtarzali mi, aby nigdy się nie poddawać. I tę myśl cały zcas miałam w głwie podczas walki z nim

- wspominała.

 

Mówiła też o tym, co czuła, kiedy przestępca trafił do aresztu.

Kiedy go złapali, poczułam ulgę (...). To była ulga - wiedzieć, że ktoś taki jak on trafił do więzienia i szybko nie wyjdzie. (...). Żadna osoba nie powinna przez coś takiego przechodzić

- dodawała, odnosząc się do własnych, tragicznych doświadczeń.

Dopóki walczysz i pokazujesz mu, że jesteś silna i nie poddajesz się, wierzę, że ucieczka jest możliwa - podkreślała.

 

W materiale wypowiedział się też szeryf, Chad Chronister. - Byłem obrzydzony widząc, jak podejrzany polował na tę młodą kobietę. Jej siła, odwaga i determinacja są inspirujące. Jestem pewien, że jej odwaga, by podzielić się swoją historią, wpłynie na życie wielu innych kobiet? - zaznaczył.

Źródła: Facebook/Twitter/CBS News

Więcej o: