Jak rozjaśnić włosy w domu? Zamiast dodawać do herbaty, rozcieńcz w wodzie i nanieś na pasma

Jak rozjaśnić włosy w domu, by ich nie zniszczyć? Zamiast chemicznych produktów wybierz naturalne metody, dzięki którym twoje pasma staną się nie tylko jaśniejsze, ale także odżywione i miękkie. Potrzebne produkty znajdziesz w kuchennej szafce.

Rozjaśnianie włosów z pomocą chemicznego rozjaśniacza nawet w kontrolowanych warunkach grozi pogorszeniem kondycji włosów, a nawet ich zniszczeniem. Zamiast tego warto skorzystać z naturalnych alternatyw, które są równie skuteczne. Jak rozjaśnić włosy w domowym zaciszu?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Cleo bardzo rzadko rozpuszcza włosy. W końcu wyjaśniła, dlaczego. Ma doczepy

Jak rozjaśnić włosy w domu z pomocą miodu? Wykorzystasz go na dwa sposoby

Niezwykle skuteczną mieszanką jest maska z octu jabłkowego i miodu, najlepiej akacjowego. Ten drugi, poza właściwościami rozjaśniającymi, jest także niezwykle odżywczy i zadba o kondycję włosów. Na każde dwie łyżki produktu dodawaj 1 łyżkę octu, by mieszanka była lekko wodnista. Nałóż ją na suche włosy i owiń ręcznikiem. Całość trzymaj do godziny, po czym umyj pasma jak zawsze. Stosuj dwa razy w tygodniu.

Choć efekt nie będzie tak widoczny, jak w pierwszym przypadku, do delikatnego rozjaśniania możesz wykorzystać sam miód. Do pół litra ciepłej wody dodaj dwie łyżki złotego płynu, wymieszaj i odstaw, aż na górze utworzy się pianka. Powstałym roztworem płucz włosy przez kilka minut, a na końcu umyj je szamponem, najlepiej rumiankowym lub miodowym.

Proste triki na to, jak rozjaśnić włosy w domu. Wykorzystaj zioła i cytrynę

W przypadku włosów blond idealnie sprawdzi się płukanka rumiankowa. Do garnka wlej 0,5 litra wody, wrzuć 5-6 torebek z rumiankiem i gotuj na małym ogniu przez 10-15 minut. Gdy będzie gotowa, odcedź, ostudź i stosuj po każdym umyciu włosów. Nie spłukuj. Pasma odzyskają piękny, jasny kolor, a przy tym będą miękkie w dotyku. Włosy rozjaśnisz również z pomocą soku z cytryny. Do sześciu łyżek przegotowanej wody dodaj sok z jednego owocu i wymieszaj. Tak jak w przypadku miodu, nałóż na włosy, a następnie zawiń je w ręcznik. Odczekaj 30 minut, a po tym czasie wypłucz pasma letnią wodą. 

Więcej o: