Kwiaty na Dzień Kobiet - gotowe pomysły na symboliczną kompozycję

Kwiaty na Dzień Kobiet są wyrazem ekspresji, ale też życzliwości i troski. Które kwiaty będą idealne do bukietu na 8 marca? Sprawdź gotowe pomysły na bukiet oraz symbolikę wybranych roślin.

Bukiet kwiatów na Dzień Kobiet - klasyka, na którą możesz liczyć 

Prezent niespodzianka zakłada dwa scenariusze: pozytywne zaskoczenie lub rozczarowanie. Perfumy, bibeloty czy biżuterię można określić mianem prezentów wysokiego ryzyka, ale bukiet kwiatów na Dzień Kobiet to klasyka, która zawsze się sprawdza. Jakie kwiaty na Dzień Kobiet stworzą idealną kompozycję?

Ile kwiatów na Dzień Kobiet - skala bukietu 

Zanim przejrzymy księgę roślin, na początku należy odpowiedzieć na pytanie: ile kwiatów wręcza się na Dzień Kobiet? Zgodnie z tradycją liczba kolorowych łodyżek powinna być nieparzysta. Wiązanka do pary ma smutne konotacje z uroczystością pogrzebową. Jakie kwiaty na Dzień Kobiet będą najlepsze i czy bukiet powinien być duży? Wszystko zależy od gatunku, okazała róża doskonale poradzi sobie w pojedynkę, ale już trzy tulipany prezentują się raczej mizernie. 

Zobacz wideo Pełna słodyczy szkatułka ze zdjęciem, czyli prezent na Dzień Kobiet w wersji last minute

Najlepsze kwiaty na Dzień Kobiet - symbolika 

Wybór kwiatów do bukietu nie powinien być przypadkowy, najlepsze kwiaty na Dzień Kobiet to takie, które niosą ze sobą konkretne przesłanie. W poszukiwaniu szczególnej symboliki warto zapoznać się z poniższym opisem. 

Jakie kwiaty na Dzień Kobiet będą najlepsze? Oto lista: 

  • Róże - symbol odwagi dla pewnych siebie i nieustraszonych kobiet. 

Róże na dzień kobietRóże na dzień kobiet Fot. Valeria Boltneva/pexels

  • Żonkile - typowo wiosenna propozycja dla kobiet, które są inspiracją dla otoczenia. 

Żółte ŻonkileŻółte Żonkile Maria Tyutina/Pexels

  • Tulipany to kwiaty kobiet, które zawsze stawiają potrzeby innych przed swoimi.

Majówka 2022. 1.05.2022. Ogród Botaniczny w Łodzi, gdy kwitną tulipanyMajówka 2022. 1.05.2022. Ogród Botaniczny w Łodzi, gdy kwitną tulipany Fot. Marcin Stępień / Agencja Wyborcza.pl

  • Bukiet słoneczników spodoba się kobiecie wrażliwej na piękno i ciepło, które płynie z relacji z  bliskimi. 

SłonecznikiSłoneczniki ulleo/pixabay.com

Kwiaty doniczkowe na Dzień Kobiet - alternatywa dla wiązanki 

Jak zatrzymać piękno natury na dłużej? Kwiaty doniczkowe na Dzień Kobiet ucieszy kolekcjonerkę kaktusów lub miłośniczkę klimatów boho, której dla idealnego wystroju brakuje tylko okazałej palmy. Ciekawym rozwiązaniem są też wieczne róże w eleganckim aksamitnym pudełko, taka ozdoba salonu, czy toaletki postoi nawet dwa lata. Jakie kwiaty na Dzień Kobiet ucieszą zapaloną ogrodniczkę? W tym przypadku zamiast ciętych roślin lepiej sprawdzą się nasiona i cebulki, które można zasadzić w ogrodzie. Idealne do uprawy są lilie, nie wymagają szczególnych warunków, są niezwykle wytrzymałe i co roku cieszą oko pięknym kielichem. Ciekawym pomysłem będzie też krzew magnolii, warto poszukać gatunku, który oprócz ładnego wyglądu posiada też magiczny zapach. Magnolia kwitnie stosunkowo krótko, ale gdy już pojawią się kolorowe pąki, budzi zachwyt i pięknie zdobi ogród. 

Zobacz też: Życzenia na Dzień Kobiet, czyli czego życzyć drogim Paniom

Więcej o: