Wyciśnij z tubki i posmaruj zlew. Po 15 minutach zalśni nieskazitelną czystością

Jak wyczyścić zlew? Usuwanie resztek brudu i tłuszczu jest bardzo ważne, jeśli chcemy, by powierzchnia lśniła czystością i cieszyła oko. Okazuje się, że nie trzeba kupować specjalistycznych preparatów ze sklepu, bo świetnie sprawdzi się to, co mamy już w domu. Metoda jest prosta i niezawodna.

Zlew znajduje się praktycznie w każdej kuchni. Nic dziwnego, ponieważ jest nam niezbędny do mycia warzyw, owoców, wylewania płynów z garnka czy zmywania naczyń. Aby mógł cieszyć nieskazitelnym wyglądem, należy regularnie dbać o jego czystość. Okazuje się, że nie trzeba inwestować w specjalne środki przeznaczone do mycia tego rodzaju powierzchni. Wystarczy produkt, który większość z nas przechowuje w łazience.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Wyciśnij z tubki i posmaruj zlew. Po 15 minutach zalśni nieskazitelną czystością

Jeśli posiadasz w swojej kuchni zlew chromowany, możesz z powodzeniem wyczyścić go pastą do zębów. Produkt przy okazji pozbędzie się nieestetycznych smug i zacieków. Okazuje się, że metoda jest banalnie łatwa. Wystarczy wycisnąć niewielką ilość pasty z tubki na gąbkę lub ściereczkę i rozprowadzić produkt na powierzchni zlewu. Po 15 minutach należy delikatnie ją wyszorować, po czym spłukać wodą z kranu i wytrzeć do sucha. Zlew zalśni czystością, dzięki czemu szybko zapomnisz o zakupie specjalistycznych preparatów czyszczących.

Jak wyczyścić zlew domowym sposobem? Wykorzystaj płyn do naczyń z kuchni

Inną metodą na wyczyszczenie zlewu jest wykorzystanie niewielkiej ilości płynu do naczyń. Dobrym nawykiem jest mycie tym sposobem przynajmniej raz dziennie. Wystarczy wlać na gąbkę niewielką ilość cieczy, dokładnie wyszorować powierzchnię, a następnie opłukać ją wodą. Efekty będą natychmiastowe — nieestetyczny brud i resztki tłuszczu znikną.

Jak impregnować zlew kuchenny olejem? Polej nim gąbkę i wetrzyj, a szybko odzyska dawny blask

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest impregnacja zlewu. Przedstawioną metodę można zastosować na powierzchni wykonanej z różnych materiałów. Jedyne czego potrzebujesz, to czysta gąbka i olej jadalny, który znajdziesz w kuchennej szafce. Jego rodzaj nie jest istotny — może być rzepakowy, słonecznikowy, czy kokosowy.

  1. Umyj zlew i wytrzyj go do sucha.
  2. Nałóż na gąbkę niewielką ilość tłuszczu i rozprowadź równomiernie w zlewie.
  3. Odczekaj kilka godzin (najlepiej całą noc) i zmyj nadmiar oleju.
Więcej o: