Jak wyszczuplić twarz? Nie potrzebujesz do tego liftingu! Wystarczy 5 minut dziennie

Zastanawiasz się, jak wyszczuplić twarz i pozbyć się drugiego podbródka bez kosztownych zabiegów? Okrągła buzia nie zawsze jest efektem nadmiaru tkanki tłuszczowej. W wysmukleniu twarzy pomogą domowe sposoby i regularność.

Bywa, że buzia jest opuchnięta z powodu problemów zdrowotnych lub genów, dnia cyklu czy przemęczenia. Często okrągła twarz to po prostu kwestia urody. W optycznym wyszczupleniu buzi pomóc mogą odpowiedni makijaż i fryzura. By osiągnąć trwalsze efekty, nie musisz sięgać po drogie zabiegi kosmetyczne. Pomogą banalnie proste ćwiczenia i domowe sposoby. A jeśli zauważysz nietypowe zmiany w kształcie twarzy, skonsultuj się z lekarzem.

Zobacz wideo Karolina Malinowska o pielęgnacji. "Musiałabym wstać o 4:30, żeby to sobie wszystko wklepać w twarz"

Więcej sprawdzonych porad znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wysmuklić twarz? Sięgnij po wyszczuplający masaż

Makijaż czy fryzura to sposoby, które pozwolą optycznie wysmuklić twarz. By uzyskać trwalsze efekty, warto sięgnąć po domowe sposoby. Jednym z nich jest wyszczuplający masaż twarzy. Na jego skuteczność wpływ mają nie tylko odpowiednie ruchy, lecz także kosmetyk, po który sięgasz. Co warto wybrać?

  • Olejek arganowy - zawiera witaminę E, antyoksydanty, pozwala zniwelować drobne zmarszczki, regeneruje skórę.
  • Olejek jojoba - odżywia i nawilża cerę, zawiera witaminy A i E, przyspiesza regenerację komórek.
  • Olejek różany - redukuje zaczerwienienia i wzmacnia naczynia krwionośne, rozjaśnia cerę, zawiera witaminy C, E i A.

Do masażu skóry możesz też wybrać oliwę, bogatą w witaminy A, D, K, E oraz przeciwutleniacze. Kluczowe dla wysmuklenia twarzy są ruchy. Masaż wykonuj okrężnymi ruchami od środka do zewnątrz i od górnych partii twarzy do dolnych. Masuj twarz palcami zwilżonymi olejkiem, możesz też wykorzystać masażer lub kamień. Pamiętaj, by robić to delikatnie. Staraj się wykonywać masaż codziennie, również podczas nakładania kremu.

Jak wyszczuplić twarz? Wykonuj te ćwiczenia codziennie, a efekty cię zaskoczą

Wyjątkowo skuteczne w modelowaniu, a więc wyszczupleniu twarzy, okazują się również banalnie proste ćwiczenia. Możesz je wykonywać w pracy, w domu. Joga twarzy pozwala poprawić kształt buzi, pozbyć się drugiego podbródka, korzystnie wpływa także na elastyczność skóry. Wystarczy wykonywać te ćwiczenia przez  5-10 minut dziennie.

  • Naprzemiennie wymawiaj głoski O oraz X lub układaj usta w odpowiedni kształt.
  • Zasysaj policzki do wewnątrz, robiąc tzw. rybią twarz.
  • Uśmiechnij się, po czym zrób "dzióbek". Powtórz kilkanaście razy.
  • Powtarzaj kilka razy samogłoski a, e, i, o, u, y, wymawiając je wyraźnie.
  • Napnij mięśnie szyi, wysuń lekko dolną szczękę. Następnie podnieś głowę do góry i opuść w kierunku mostka. Powtarzaj kilkanaście razy.
Więcej o: