Co sadzić w lutym? Lista jest długa. Nie przegap terminu, a zbierzesz obfite plony

Co sadzić w lutym? To miesiąc, w którym natura powoli budzi się do życia. Wtedy możemy też zacząć myśleć o wysiewie roślin. Sprawdź, jakie warzywa, kwiaty i zioła sadzimy w lutym, by zebrać obfite plony.

Po okresie zimowym powoli przygotowujemy się do prac w ogrodzie. W lutym możemy wykonać pierwsze wysiewy tak, aby w cieplejszych miesiącach mogły trafić do gruntu. Podpowiadamy, co sadzić w lutym, aby na wiosnę cieszyć się pięknymi roślinami.

Zobacz wideo Wprowadź wiosnę do swojego domu. Hiacyntowy ogródek pięknie ozdobi każde wnętrze

Co sadzić w lutym? Przygotuj pierwsze rozsady

Co sadzić w lutym? Otóż zarówno w lutym, jak i w marcu możemy przygotować pierwsze rozsady roślin do skrzynek. W lutym wysiewamy kapustę pekińską, kapustę białą i czerwoną oraz karczocha, sałatę masłową, kalafiory i cebulę. Możemy również zabrać się za kwiaty jednoroczne jak lwia paszcza, petunia, lobelia czy werbena. Warto też wziąć pod uwagę  nasiona ziół takich jak oregano, szałwia czy rozmaryn. Zasiane nasiona przetrzymujemy w domu, najlepiej w widnym miejscu np. na parapecie i utrzymujemy stałą temperaturę około 21 stopni Celsjusza.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Laurowiśnia na wiosnę. Zapamiętaj termin, aby już w maju cieszyć się pięknymi kwiatami

Laurowiśnia to roślina dekoracyjna, która przyszła do Polski z krajów bałkańskich lub Azji. Laurowiśnia kwitnie w maju, obsypując się białymi i pięknie pachnącymi kwiatami. Osiąga wysokość nawet go 6 metrów. Sadzimy ją późną jesienią lub wczesną wiosną. Laurowiśnię można sadzić w lutym lub w marcu (najpóźniej do kwietnia).

Kiedy sadzimy cebulę? Kiedy sadzimy czosnek wiosenny?

Jeśli zastanawiasz się, kiedy sadzimy cebulę, pamiętaj, że to jedno z warzyw, które możemy sadzić najwcześniej. Rozsadę możemy przygotować pod koniec lutego, aby już w kwietniu umieścić ją w gruncie. Cebula lubi słońce i ciepłe stanowiska. Powinna być sadzona na żyznej i lekko wilgotnej glebie. Czosnek również jest rośliną, którą możemy siać już w lutym. Pamiętajmy jednak, aby wybrać czosnek jary, który wysiewa się właśnie na wiosnę. Ząbki czosnku umieszczamy w glebie na głębokości 3 cm.

Kiedy sadzimy pomidory? Niska temperatura może im zaszkodzić

Wiele osób zastanawia się, kiedy sadzić pomidory i czy początek wiosny to dobry czas? Jeśli chodzi o wysiew pomidorów w ogrodzie, a nie w szklarni, warto wstrzymać się jeszcze kilka tygodni. Wysiew nasion przeprowadzamy w trzeciej dekadzie marca do początku kwietnia, aby pod koniec maja, kiedy panuje optymalna temperatura, przenieść pomidory do gruntu. Pomidory szklarniowe zaś wysadza się od połowy stycznia do połowy lutego.

Więcej o: