Jak pozbyć się papierosowego zapachu z mieszkania? Nasz ekspert ma na to Myk

Cytując wieszcza narodowego: - "Wszyscy jarają szlugi, to jest temat długi". Tak długi, jak zapach, którego trudno pozbyć się z naszego mieszkania. Nasz Mykowy ekspert Tomasz Pazdyk ma jednak na to kilka domowych sposobów. Jakich? Sprawdźcie sami!

Zapach dymu papierosowego jest uciążliwy i trudny do usunięcia. Wnika w tkaniny, meble i ubrania. Oczywiście najprostszym sposobem jest zaprzestanie palenia papierosów w domu, jednak nie zawsze bywa to możliwe. Co w takiej sytuacji zrobić? Oto kilka naszych porad. 

Zobacz wideo Sposoby na pozbycie się smrodu z dymu papierosowego w domu

Domowe sposoby na pozbycie się zapachu dymu papierosowego w domu

Jeśli chcecie pozbyć się smrodu z dymu papierosowego, przyda wam się do tego soda oczyszczona. Ten produkt jest szczególnie przydatny w sytuacji, w której śmierdzi wasza kanapa czy dywan. Wystarczy, że sodę oczyszczoną rozsypiecie na wyżej wymienionych przedmiotach i odczekacie dłuższą chwilę. Soda oczyszczona wyciągnie z nich przykry zapach. Następnie za pomocą odkurzacza zbierzcie resztki sody. 

Drugi myk to ocet i woda. Połączenie tych dwóch składników doskonale sprawdzi się w przypadku czyszczenia mebli, które również śmierdzą dymem papierosowym. Przelejcie powstałą miksturę do butelki z atomizerem i spryskajcie meble. 

Nie tylko pozbędziecie się kurzu, ocet zniweluje też zapach papierosów

- mówi nam nasz ekspert Tomasz Pazdyk.

Innym sposobem na pozbycie się zapachu papierosów z mebli, jeśli są ciemne, jest np. użycie kawy. 

Jak się pozbyć zapachu dymu papierosowego z ubrań? 

Octowa para to jeden z najprostszych i najlepszych domowych sposobów na papierosowy zapach. Dobrze sprawdzi się chociażby przy odzieży wierzchniej, np. kurtkach. Wystarczy, że do większej miski wlejesz wrzątek i dodasz szklankę octu. Nad wcześniej przygotowanym naczyniem rozwieś przesiąknięte dymem ubrania. Sposób ten jest nie tylko banalnie prosty, lecz także wyjątkowo tani - butelkę octu możemy znaleźć w sklepach już za 3 złote. Wydzielany zapach może być dosyć intensywny, dlatego najlepszym miejscem do przeprowadzenia tego zabiegu będzie łazienka. Na koniec wystaw ubrania na zewnątrz, w celu dokładnego przewietrzenia.

Więcej o: