Jak pozbyć się szczurów? Rozłóż soczysty owoc w szczelinach, a żaden szkodnik się nie przeciśnie

Jak pozbyć się szczurów? Szkodniki pojawiają się w naszych domach i piwnicach, szukając pożywienia. Nie dość, że wyjadają jedzenie, to jeszcze przenoszą choroby, które mogą być groźne dla człowieka. Na szczęście można się ich pobyć w łatwy sposób. Wystarczy rozłożyć w kątach soczysty owoc.

Szczury są inteligentnymi stworzeniami, które często szukają schronienia na naszych posesjach, w piwnicach i w domach. Szkodniki niszczą i zjadają żywność, uszkadzają meble, a nawet przenoszą szkodliwe dla ludzi choroby. Choć wydaje się, że trudno się ich pozbyć, sprawdzą się domowe sposoby. Wystarczy wykorzystanie popularnego owocu, który większość z nas ma w kuchni. Jego zapach w mgnieniu oka odstraszy gryzonia i skłoni go do znalezienia schronienia w innym miejscu. Co istotne, metoda jest w pełni humanitarna i nie pozbawi zwierzęcia życia.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Zosia ratuje zwierzęta laboratoryjne

Jak pozbyć się szczurów? Wykorzystaj owoc, którego nie znoszą

Szkodniki pojawiające się w domu i na posesji, takie jak szczury, często nie znoszą pewnych zapachów. Okazuje się, że skutecznym odstraszaczem będzie w tym przypadku cytryna. Rozłożenie ćwiartek owocu w szczelinach i zakamarkach mieszkania sprawi, że gryzonie będą omijać je szerokim łukiem, a jeśli już się u nas pojawiły, uciekną, gdzie pieprz rośnie. Podobnie zadziała umieszczenie w kilku miejscach obranych ząbków czosnku. Warto przekroić je na pół, by wydzielały jeszcze więcej intensywnego zapachu.

Oprócz cytryny sprawdzi się też aromat roślin, które można uprawiać w ogrodzie. Metoda zadziała profilaktycznie, bo dzięki niej szczury w ogóle nie będą zainteresowane eksplorowaniem posesji. Pomoże dzika mięta, pomidory, oleander, wrotycz i rumianek.

Czego nie lubią szczury? Ominą posesję, na której jest czysto

Oprócz metod zapachowych dobrym sposobem zapobiegającym pojawieniu się szkodników jest regularna dbałość o czystość posesji. Warto po każdym wyrzuceniu śmieci upewnić się, że kontener na odpady jest szczelnie zamknięty, dzięki temu szczur nie wejdzie do środka. To ważne dlatego, że śmietniki zazwyczaj są pierwszym miejscem, w którym szczury rozpoczynają poszukiwania pożywienia.

Więcej o: