Potrafi wysunąć gałki oczne na 12 mm. Odkryła to przez przypadek. "Oczy jej zaraz wypadną"

Kim Goodman z USA zdobyła rekord w największym wytrzeszczu oczu wśród kobiet na świecie. Potrafi wysunąć je na 12 mm poza oczodoły, dzięki czemu wpisano ją do księgi rekordów Guinnessa. Co ciekawe, nie zawsze zdawała sobie sprawę, że umie to robić.

Otrzymanie wpisu w księdze rekordów Guinnessa często wiąże się z nietypowym wyglądem czy umiejętnością, której nie posiadają inni. Niektóre osiągnięcia na pierwszy rzut oka wydają się nieco absurdalne. A skoro o oczach mowa, to właśnie one zapewniły rozgłos pochodzącej z USA Kim Goodman. Sprawdź, co potrafi z nimi zrobić i jak wpłynęło to na jej popularność i wpis do popularnej księgi. Co ciekawe, kobieta początkowo nie zdawała sobie sprawy z nietypowej umiejętności. Uświadomił jej to dopiero pewien wypadek.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Natalia Sisik: Oczy to moja największa fobia [Lista Plotka]

Niespotykany wytrzeszcz oczu. Kim Goodman zdobyła wpis w księdze rekordów Guinnessa

Kim Goodman potrafi wysunąć gałki oczne na 12 mm poza oczodoły. To daje jej kobiecy rekord świata w tej nietypowej umiejętności. Do księgi rekordów Guinnessa wpisano ją w 1997 r. i od tamtej pory osiągnięcie nie zostało jeszcze przez nikogo pobite. Kim jest mieszkanką Chicago w stanie Illinois i odkryła swój talent zupełnie przypadkowo. Wszystko wyszło na jaw po uderzeniu w głowę maską hokejową, którego doznała wiele lat temu podczas zabawy halloweenowej. Od tamtego czasu kobieta umie wytrzeszczać oczy w sposób kontrolowany, a także podczas ziewania.

Odkąd wpisano ją do księgi rekordów, wiele razy prezentowała swoją umiejętność w amerykańskich programach telewizyjnych. Brała też udział w zagranicznych wyjazdach i odwiedziła co najmniej pięć krajów. Kim nie wytrzeszcza oczu często — robi to tylko podczas specjalnych prezentacji i na prośbę fanów, którzy nie mogą się nadziwić jej talentowi. Kobieta wytłumaczyła, że nie jest do końca pewna, dlaczego potrafi to robić. Często jest pytana, czy wysuwanie gałek ocznych sprawia jej ból, na co odpowiada ze śmiechem, że gdyby tak było, to by się tego nie podejmowała. Nie obawia się również, że oczy przypadkowo całkiem wypadną jej z oczodołów.

 

Internauci nie mogą nadziwić się umiejętności Kim Goodman. "A co, jeśli wypadną?"

Umiejętność Kim Goodman zaskakuje wielu ludzi. W poście na Instagramie @guinnessworldrecords, gdzie opublikowano krótki filmik, na którym kobieta wytrzeszcza oczy, pojawiło się wiele komentarzy. Internauci  nie dowierzają, że takie coś jest w ogóle możliwe i martwią się, że któregoś razu oczy kobiety mogą wypaść z oczodołów.

O mój Boże, oczy jej zaraz wypadną.
A co, jeśli wypadną?
To nie może być zdrowe.
Więcej o: