Zanim posadzisz borówkę amerykańską, pamiętaj o jednej rzeczy. Latem zbierzesz dużo owoców

Borówka amerykańska to krzew dający charakterystyczne jagodowe owoce. Posadzony w przydomowym ogródku może owocować nawet 20 lat. Kiedy sadzić borówkę amerykańską i jak pielęgnować drzewko, aby dawało smaczne plony? Zanim zasadzimy borówkę, warto pamiętać o jednej rzeczy.

Borówka amerykańska coraz częściej pojawia się w polskich ogrodach. To krzew cechujący się smacznymi owocami przypominającymi jagody. Jak pielęgnować borówkę amerykańską, aby obficie owocowała?

Zobacz wideo Rośliny w doniczce - samo zdrowie

Aneta Zając Aneta Zając w sukience podkreślającej figurę. "Czyżby ideał kobiety?"

Borówka amerykańska w przydomowym ogrodzie. Dlaczego warto ją posadzić?

Rośliny osiągają wysokość do 2,5 metra. Borówka charakteryzuje kwiatami o dzwonkowatej budowie zebranymi w grona. Kwitnie od kwietnia do maja, a owoce można zbierać od połowy lipca. Owoce można jeść jako świeże, ale dobrze nadają się również na przetwory oraz do mrożenia. Zawierają dużo witamin i minerałów oraz potas, wapń, fosfor i żelazo. Korzystnie wpływają na pracę jelit, usuwają toksyny z organizmu i działają antyoksydacyjne. Borówka lubi stanowiska słoneczne i dobrze zakwaszoną ziemię, gdyż w innym wypadku będzie słabo rosła i mniej owocowała. Jeśli posadzona została w nieodpowiedniej glebie, na liściach pojawiają się czerwone plamy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Rodzice Madeleine McCann są zdruzgotani. Nowe fakty ws. Julii Faustyny Rodzice Madeleine McCann są zdruzgotani. Nowe fakty ws. Julii Faustyny. "Niepotrzebnie cierpią"

Kiedy sadzić borówkę amerykańską? Pamiętaj o jednej rzeczy

Borówkę sadzimy w dwóch terminach – jesienią we wrześniu lub październiku oraz na wiosnę w marcu i kwietniu. Roślina nie jest trudna w pielęgnacji, lecz aby uzyskać piękne i słodkie owoce, warto wykonać mikoryzę. Co to jest? Mikoryza to nic innego jak symbioza pomiędzy korzeniami roślin a grzybami znajdującymi się w glebie, czyli wymiana składników odżywczych pomiędzy rośliną a grzybami. Aby wspomóc ten proces, warto zrobić szczepionkę mikoryzową. Wykonujemy ją od marca do maja. Mikoryzę kupujemy w sklepie ogrodniczym. By zaaplikować ją roślinom, wystarczy wykonać otwory dookoła borówki i wprowadzić mikoryzę do gleby. Po takim zabiegu będziemy cieszyć się obfitymi i pysznymi owocami.

Więcej o: