Jak optycznie zmniejszyć nos i wysmuklić twarz? Te fryzury to prawdziwy HIT, który skutecznie ukryje duży nos

Jeśli chcesz optycznie zmniejszyć nos i wysmuklić twarz, możesz to zrobić za pomocą odpowiednio dobranej fryzury. W tym artykule znajdziesz kilka skutecznych porad.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jeśli jesteś posiadaczką dużego nosa i zależy ci, żeby nie rzucał się bardzo w oczy, a nawet wydawał się mniejszy, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić. Oczywiście, duże nosy są piękne tak samo, jak i te mniejsze, czasem jednak jakaś części twarzy staje się naszym kompleksem i przeszkadza nam w dobrym samopoczuciu. W drodze do samoakceptacji warto zadbać o siebie i wybierać fryzury i stylizacje, które podkreślają nasze atuty i minimalizują niedoskonałości, które nam przeszkadzają.

Jest kilka fryzur, które pomogą ci optycznie zmniejszyć nos. Będziesz wyglądać w nich najkorzystniej

Profesjonalny wizażysta z pewnością udzieli ci wskazówek jak wykonać odpowiedni makijaż maskujący duży nos. Najskuteczniejszą metodą jednak będzie wybór odpowiedniej fryzury. Istnieje kilka zasad, którymi warto się kierować podczas wybierania cięcia i stylizacji włosów.

Fryzury dla osób z dużym nosemFryzury dla osób z dużym nosem Zdjęcie ilustracyjne, Shutterstock

Na jakie cięcie zdecydować się, jeśli posiadasz duży nos?

Przede wszystkim zrezygnuj z krótkich fryzur. Popularne w tym sezonie cięcia pixie cut, nie będą dla ciebie dobrym wyborem. Podkreślą rozmiar twojego nosa i sprawią, że optycznie będzie się wydawać jeszcze większy. Długość włosów odegra dużą rolę w wizualnym zmniejszeniu nosa. Warto, żebyś utrzymywała długość pasm na taką do lub za linię ramion. Włosy średnie i długie dadzą ci więcej możliwości. Wybierając cięcie postaw na cieniowane fryzury, które dodadzą włosom objętości. Duży nos zminimalizuje objętość włosów. Jeśli lubisz grzywki, one też mogą zadziałać na twoją korzyść, ale uważaj, gładka prosta grzywka przykrywająca czoło przyciągnie wzrok w kierunku nosa. Zamiast prostej grzywki wybierz luźno opadającą na boki modną w tym sezonie grzywkę curtain bangs. Ta zwiewna, lekka, cieniowana wersja grzywki z przedziałkiem na środku opada na dwie strony twarzy. Będzie idealna dla posiadaczek większego nosa.

Duży nosDuży nos Zdjęcie Ilustracyjne, Shutterstock

OFERTY AVANTI24.PL: Po garść modowych inspiracji zapraszamy na Avanti24.pl

Jaka fryzura najlepiej ukryje duży nos?

Podczas stylizacji fryzury, postaw na loki i fale. Zrezygnuj z gładkich fryzur, które będą podkreślać niechciane linie twarzy i proporcje nosa. Chcąc ukryć duży nos, musisz postawić na fryzury, które zrównoważą proporcje twarzy. Nie będziemy chcieli jej wydłużać, tylko zagrać na objętości i wyeksponować poziome linie.

FryzuryFryzury Zdjęcie ilustracyjne, Shutterstock

Zobacz wideo

OFERTY AVANTI24.PL: Pikowane torebki podkręcą każdą stylizację. Modele polskiej marki nie kosztują dużo, a są funkcjonalne i eleganckie

Więcej o: