Na co dzień korzystasz z niej w kuchni, tym razem użyj do wybielenia zębów. Kosztuje tylko 2 zł

Piękne, białe zęby to marzenie każdego z nas. Nawet jeśli o nie dbamy i regularnie odwiedzamy dentystę, ich kolor może nie zachwycać. Okazuje się, że da się uzyskać efekt śnieżnobiałego uśmiechu w domu. Sprawdź, co będzie ci potrzebne do wybielenia zębów w domu.

Kolor naszych zębów jest uzależniony od wielu czynników, głównie naturalnego uwarunkowania genetycznego. Zęby zazwyczaj mają żółtawobiały odcień, jednak istnieją sposoby, dzięki którym można uzyskać efekt śnieżnobiałego uśmiechu. Wcale nie musisz wydawać fortuny u dentysty, żeby cieszyć się białymi zębami. Potrzebujesz tylko jednego składnika. Na co dzień używasz go w kuchni.

Zobacz wideo Zęby to nasza wizytówka? 800 tysięcy Polaków nie ma nawet szczoteczki do zębów

Dlaczego zęby są żółte? Czy można zmienić ich kolor?

Odcień zębów może samoistnie się zmienić. Jest to zależne od diety, pielęgnacji czy zażywanych leków. Na kolor naszych zębów przede wszystkim wpływają różnego rodzaju używki np. papierosy. Zęby palacza będą bardziej żółte niż zęby osoby, która nie pali. Przez regularne picie kawy i herbaty nasze zęby również zżółknieją. Jeśli chcesz wybielić zęby, w pierwszej kolejności powinnaś ograniczyć picie tych napojów i zrezygnować z palenia.

Wybielanie zębów w domu. Potrzebujesz jednej przyprawy

W pierwszej kolejności warto pamiętać o regularnym i dokładnym szczotkowaniu zębów. Oprócz mycia rano i wieczorem, zaleca się też czyszczenie ich po spożyciu kawy, herbaty oraz czerwonego wina. Domowym i skutecznym sposobem na wybielenie zębów jest szczotkowanie ich przy użyciu kurkumy. Nanieś niewielką ilość przyprawy na szczoteczkę do zębów i dokładnie je wyszczotkuj. Kurkuma działa przeciwgrzybiczo i przeciwbakteryjnie.

Możesz też samodzielnie zrobić pastę do zębów z kurkumy. Wymieszaj łyżkę sproszkowanej kurkumy, łyżkę oleju kokosowego i dwie krople olejku miętowego. Takiej mieszanki używa się jak zwykłej pasty do zębów, ale nie należy tego robić częściej niż raz na dwa tygodnie. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Więcej o: