Co zaskakuje obcokrajowców w zachowaniu Polaków? Francuzka podzieliła się przemyśleniami

Bamby z kanału Bamby Travel Vlog na YouTube często publikuje filmiki ukazujące jej życie w Polsce. Kobieta odwiedza wiele miast i zdradza swoje przemyślenia. W jednym z nagrań zwróciła uwagę na zachowania Polaków, które zdziwiły ją po przyjeździe do naszego kraju.

Kiedy decydujemy się na dłuższą podróż lub przeprowadzkę do innego kraju, często mierzymy się z wieloma różnicami kulturowymi. Niektóre zachowania u innych wydają nam się niezrozumiałe, jednak działa to w obie strony. Francuska youtuberka Bamby, prowadząca kanał o nazwie Bamby Travel Vlog, w jednym z nagrań przedstawiła kilka rzeczy, które najbardziej zszokowały ją w zachowaniu Polaków.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Zełenski poza terenem Ukrainy. W Paryżu spotkał się z Emmanuelem Macronem i Olafem Scholzem

Co zaskakuje obcokrajowców w zachowaniu Polaków? Nie pytają, "jak się masz" i zdarza im się mówić źle o swoim kraju

Bamby urodziła się i wychowała w Paryżu, a od jakiegoś czasu przebywa w Warszawie. Już na początku nagrania powiedziała, że przedstawione w filmie przykłady wynikają z jej własnych doświadczeń i obserwacji. Jako pierwszy Bamby wymieniła fakt, że Polacy nie mają w zwyczaju na początku rozmowy zadawać pytania "co u ciebie słychać", co jest popularne w wielu innych krajach. 

We Francji oraz innych krajach, w których byłam, jak kogoś spotykamy, to mówimy 'dzień dobry' czy 'cześć' i automatycznie pojawia się 'jak leci', 'czy wszystko w porządku'. A tutaj w Polsce tak się nie dzieje. 

Po przyjeździe do Polski kobieta szybko zrozumiała, że tutaj to tak nie działa. 

Jako drugi punkt Bamby podała, że Polakom zdarza się mówić źle o Polsce. Choć są dumni z historii i pochodzenia, nie zmienia to faktu, że często skupiają się na wadach oraz problemach.

 

Bamby postrzega Polaków jako gościnnych. Mimo to wydają jej się zdystansowani

Trzeci punkt poruszony przez youtuberkę dotyczy gościnności. Przyznała, że zdziwiło ją to, jak serdecznie Polacy przyjmują innych w swoich domach.

Zanim poznałam Polaków, nie myślałam, że mogą być tak gościnnymi ludźmi. Byłam zapraszana do polskich rodzin i jestem pozytywnie zaskoczona.

Choć Bamby postrzega Polaków jako gościnnych, w czwartym punkcie zwróciła uwagę na to, że bywają jednocześnie nieśmiali i zdystansowani.

Ogólnie Polacy są raczej spokojni i zdystansowani. Mam wrażenie, że jest trochę inaczej w przypadku kobiet.

Bamby zauważyła, że niektóre kobiety są bardzo rozmowne, jednak w towarzystwie partnera czy przyjaciół milkną. Nie udało jej się jednak dowiedzieć, z czego to wynika.

Kierowcy na drogach. Polacy jeżdżą mniej spokojnie, niż Francuzi

Bamby porównała styl jazdy polskich i francuskich kierowców. Doszła do wniosku, że we Francji jeździ się spokojniej.

Polacy wydają się spokojni i cisi aż do momentu, kiedy usiądą za kierownicę samochodu

- powiedziała. 

Ludzie nie mają w zwyczaju trąbić, ale jak już zaczną, to od razu się awanturują czy wyzywają. Także nie róbcie tego pod żadnym pozorem, jeśli przyjedziecie do Polski.
Więcej o: