Wyprałaś ubrania z chusteczką higieniczną? Wypróbuj szybkie i łatwe sposoby, które pomogą ci ją usunąć

Zdarza się, że po wyciągnięciu świeżego prania, zobaczymy resztki chusteczki higienicznej, która znajdowała się w kieszeni. Zwykle trudno jest je usunąć z materiału, ale my mamy na to sprawdzony sposób. Jak pozbyć się uciążliwego zabrudzenia?

Kiedy zapomnisz wyjąć z kieszeni chusteczkę higieniczną, podczas prania się rozpuści i pozostawi na ubraniach małe, białe zabrudzenia. Jak się ich pozbyć? Drobne kawałki ciężko usunąć, ale podpowiadamy szybki i skuteczny sposób na to, jak wyczyścić ubrania z grudek po chusteczkach higienicznych.

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Z czego wykonane są chusteczki higieniczne? Tego produktu używa niemal każdy z nas

Chusteczki higieniczne znajdują zastosowanie w wielu sytuacjach. Są miękkie i nie podrażniają skóry, więc nadają się również do stosowania przez dzieci. Na rynku znajdziemy 2,3 lub 4-warstwowe chusteczki. Wykonane są z celulozy, czyli roślinnego błonnika. I to właśnie on, gdy zapomnimy wyjąć je z kieszeni przed praniem, sprawia nam najwięcej kłopotu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak usunąć grudki z chusteczki higienicznej? Oto kilka metod

Chusteczkę z wypranych ubrań można usunąć na kilka sposobów:

  • Użycie rolki do ubrań to najprostszy trik na pobycie się resztek chusteczki. Taśma znajdująca się na rolce skutecznie usunie grudki. Jeśli nie posiadasz w domu rolki, możesz posłużyć się zwykłą taśmą klejącą.
  • Rajstopy. Wystarczy je rozciąć, wsunąć na dłoń i pozbierać pozostałości po chusteczce.
  • Suszarka bębnowa. Pod wpływem ciepła grudki stwardnieją i odczepią się od ubrań. W tym przypadku jednak należy się liczyć z tym, że potem będziemy zmuszeni usunąć je z urządzenia.
  • Trzepaczka do dywanów. Wystarczy rozwiesić zabrudzone ubrania na sznurku i uderzać trzepaczką, aż wszystkie grudki spadną.
  • Maszynka do golenia świetnie poradzi sobie z kłębkami po chusteczkach. Należy jednak uważać, aby nie uszkodzić ubrań.
Więcej o: