Pamiętacie Weronikę ze "Złotopolskich"? W tym roku skończy 50 lat. Co u niej słychać?

"Złotopolscy" to jeden z najpopularniejszych polskich seriali. Chociaż produkcja zakończyła się w 2010 roku, do dziś z uśmiechem wspominamy jej bohaterów. Agnieszka Sitek grała jedną z głównych postaci, Weronikę Złotopolską. Aktorka wycofała się jednak z show-biznesu. Jak teraz wygląda?

Agnieszka Sitek to polska aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa. Widzowie najbardziej kojarzą ją z roli Weroniki Złotopolskiej w serialu "Złotopolscy", który był emitowany na antenie TVP2 w latach 1997-2010. Od 2015 roku Sitek nie pojawiła się jednak w żadnej telewizyjnej produkcji. Sprawdziliśmy, jak wygląda obecnie serialowa Weronika i co u niej słychać.

Zobacz wideo Seriale, które na zawsze zmieniły telewizję [RANKING]

Kariera Agnieszki Sitek. Dlaczego odeszła ze "Złotopolskich"?

Aktorka jest absolwentką Akademii Teatralnej w Warszawie, którą ukończyła w 1996 roku. Niedługo później dostała rolę Weroniki Złotopolskiej. Największym sukcesem zawodowym Agnieszki Sitek jest rola w czeskim filmie "Zabić Sekala", za którą dostała nagrodę Czeskiego Lwa oraz nominację do Polskiej Nagrody Filmowej, znanej też jako Orzeł. W 2001 roku gwiazda zrezygnowała z dalszego grania w "Złotopolskich", a jej postać w serialu została uznana za zaginioną. W gazetach plotkarskich pojawiały się pogłoski, że aktorka odeszła z powodu konfliktu z członkami ekipy. 

 

Co się stało z serialową Weroniką? Odsunęła się od show-biznesu

Rola Weroniki Złotopolskiej przyniosła Agnieszce Sitek niesamowitą popularność. Mówiła, że kobiety zaczepiają ją na ulicy i informują, że trzymają kciuki za losy jej bohaterki. Z biegiem lat Sitek zrezygnowała w występowania w serialach i całkowicie poświęciła się pracy w teatrze. - Wolę mu poświęcać całe swoje nie tylko zawodowe życie, niż brać udział w wątpliwej jakości przedsięwzięciach telewizyjnych czy filmowych, które nie oddają prawdy o mnie jako człowieku - wyznała. W sierpniu 2022 roku aktorka wzięła udział w Wielkim Teście TVP "Media XXI wieku".

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Więcej o: