Okrzyknięta "symbolem seksapilu" porzuciła karierę aktorską, aby ratować zwierzęta. Jej życie było pełne skandali

Brigitte Bardot z początku spełniała się jako aktorka, tancerka i modelka. Bardzo szybko w latach 50. została okrzyknięta europejskim symbolem seksapilu. Jednak, gdy cały świat żył jej niesamowitym talentem i urodą, ona na przekór wszystkim postanowiła porzucić karierę i zawalczyć o prawa zwierząt. Dziś w wieku 88 lat nie przestaje zaskakiwać!

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jej imię i nazwisko bardzo szybko stało się rozpoznawalne niemalże na całym świecie. Okrzyknięto ją ikoną seksapilu, symbolem wolności Francji i archetypem nowej powojennej kobiety. Brigitte Bardot — bo o niej tu mowa, to nie tylko niesamowicie urodziwa i uzdolniona Francuzka, która w latach 50. rozkochała w sobie miliony, ale również zdeterminowana na osiąganie postawionych celów aktywistka. 

Jako piosenkarka, aktorka, tancerka i modelka, Bardot nigdy nie poczuła spełnienia i uznawała, że jest stworzona do większych rzeczy. Nic jednak nie zapowiadało, że pewnego dnia postanowi całkowicie porzucić swoją karierę i swoje życie poświęcić ochronie zwierząt. 

OFERTY AVANTI24.PL: Po więcej inspiracji modowych zapraszamy na Avanti24.pl

Brigitte Bardot długo szukała drogi do szczęścia. Nie stroniła od kontrowersji i skandali 

Brigitte Bardot urodziła się 28 września 1934 r. w Paryżu. Mimo że dziś jest już dojrzałą kobietą, pewne rzeczy w jej usposobieniu nie uległy zmianom. Silna osobowość, otwartość i gotowość do poświeceń gwiazdy, sprawiły, że życie jej było pełne skandali. 

Kilkukrotnie została ukarana za publiczne zniewagi, a podczas jej wystąpień w obronie zwierząt nikt nie był w stanie jej przekrzyczeć. Bardot szybko zyskała również miano kontrowersyjnej postaci politycznej. Co więcej, pięciokrotnie została ukarana za podżeganie do nienawiści rasowej, gdy krytykowała imigrację i islam we Francji. Dlaczego jednak tak szybko zdecydowała się porzucić swoją karierę aktorską? 

OFERTY AVANTI24.PL: Spódnice z tym wzorem w okamgnieniu wyszczuplą sylwetkę! Plisowany model z Reserved to HIT na wiosnę

Koza na zawsze odmieniła jej życie. Dlaczego "seksbomba" porzuciła karierę? 

Jak można było zaobserwować w latach 50. i 60., młoda aktorka praktycznie nie schodziła z planu. Będąc w swojej szczytowej zawodowej formie, zagrała w prawie 40 filmach. Jednak ku zdziwieniu wszystkich, w wieku 39 kat postanowiła przerwać swoją karierę. Tłumaczyła, że za jej decyzją stała... koza! To właśnie ona towarzyszyła aktorce podczas nagrań do jednego z filmów.

Kobieta zagrała z kozą w kilku scenach i wyjątkowo się do niej przywiązała. Z opowiadań Bardot można było dowiedzieć się, że właścicielka zwierzęcia planowała po zakończeniu zdjęć, przyrządzić z niej jedną z potraw. Zdenerwowana młoda aktorka zdecydowała się natychmiast odkupić od kobiety zwierzaka i zabrała go ze sobą do pokoju hotelowego, czym wywołała skandal. To właśnie wtedy Francuzka uznała, że musi w swoim życiu urządzić wszystko od nowa. 

Bardot otwarcie przyznawała, że bardzo długo szukała szczęścia i życiowej drogi. Odnalazła ją dopiero wtedy, gdy zdecydowała się całkowicie porzucić świat show-biznesu. Jedna z najbardziej znanych wypowiedzi gwiazdy tłumaczy jej decyzję o odejściu na wczesną emeryturę.  

Urodę i młodość oddałam mężczyznom. Mądrość i doświadczenie zamierzam oddać zwierzętom.

- wyznała niegdyś artystka. 

Niedługo później aktorka zdecydowała się na sprzedaż swoich zabytkowych mebli i innych luksusowych przedmiotów, aby za zebrane pieniądze otworzyć "Fundacją Brigitte Bardot". Organizacja po dziś dzień walczy o prawa zwierząt, poruszając m.in. problem ich zniewolenia, bezdomności i niehumanitarnego uboju. 

Więcej o: