Marianna Gierszewska pokazała stomię i podzieliła się refleksją na temat depresji. "Ile można dawać radę?"

Marianna Gierszewska chętnie porusza trudne tematy. Nie boi się mówić o tematach tabu, swojej chorobie, stomii czy codziennych problemach. Tym razem podzieliła się refleksją dotyczącą zdrowia psychicznego i depresji i zapozowała do odważnego zdjęcia.

Marianna Gierszewska od dawna otwarcie mówi o swoich trudnych przeżyciach. Gdy była nastolatką, zdiagnozowano u niej wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Aktorka przeszła operację, konieczne było założenie stomii. Za pośrednictwem swojego profilu na Instagramie często porusza temat choroby, zwiększa świadomość na temat swojej choroby. Tym razem przy okazji Dnia Walki z Depresją podzieliła się z obserwatorami refleksją dotyczącą zdrowia psychicznego.

Zobacz wideo Przyjaźń, depresja, sieć i przemoc w oczach zetek. Sprawdźcie specjalny odcinek "Dlaczego".

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Marianna Gierszewska pokazała stomię. Podzieliła się refleksją na temat zdrowia psychicznego

Marianna Gierszewska na swoim Instagramie nie unika trudnych tematów. Nie boi się tabu, szczerze pokazuje, jak wygląda życie ze stomią, pozuje na odważnych zdjęciach. Kilka lat temu w wywiadzie z WP Kobieta szczerze opowiedziała o chorobie. – Wrzodziejące zapalenie jelita grubego nie jest chorobą, na którą można nałożyć instagramowy filtr. Biegunki, bóle brzucha, wymioty, utrata wagi... Tego się ładnie pokazać nie da. Ale czasami prawda nie jest ładna – przyznała. W najnowszym poście postanowiła podzielić się refleksją dotyczącą depresji.

Zamiast 'Światowego dnia walki z depresją', wolałabym przeczytać: 'Światowy dzień patrzenia na rezultat utknięcia w traumie'

– zauważyła. Młoda aktorka zwróciła uwagę, że depresja bywa często naturalną odpowiedzią na trudne przeżycia, traumy i brak wsparcia ze strony bliskich. Gierszewska podkreśliła, że ważne jest reagowanie na sygnały, które wysyła nam ciało.

Ile można 'dawać radę'? Ile można 'wytrzymywać'? Zanim ciało powie STOP?

Zaznaczyła też, że jej zdaniem kluczowa nie jest walka z depresją i siłowanie się z ciałem, a reagowanie i leczenie.

 

Olga Bołądź Bołądź pozuje z ciążowym brzuszkiem. Fani dopatrzyli się podobieństwa

Podzieliła się refleksją dotyczącą walki z depresją. "To jest właśnie sedno sprawy"

Pod postem aktorki pojawiło się mnóstwo komentarzy obserwatorów, którzy podzielali jej zdanie na temat walki i depresji. 

Zająć się trzeba depresją, sobą w niej, zaopiekować straumatyzowanym dzieckiem, a nie walczyć.
Tak, to jest właśnie sedno sprawy. Nie walczy się ze światem, tylko trzeba zawalczyć o siebie, dać sobie takie wsparcie, jakiego nikt bliski nie jest w stanie mi dać.

Jeśli przeżywasz trudności, pamiętaj, że możesz skorzystać z całodobowych, bezpłatnych numerów pomocowych:

  • 800 70 2222 – Centrum wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym,
  • 112 – Numer alarmowy w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia,
  • 00 12 12 12 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka,
  • 116 111 – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży.

Jeśli potrzebujesz pomocy, codziennie przez całą dobę możesz zadzwonić na Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, pod bezpłatnym numerem telefonu 116 111. Swój problem możesz też opisać w wiadomości. Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, oprócz konsultacji dla najmłodszych, oferuje też pomoc rodzicom i nauczycielom, którzy obawiają się o bezpieczeństwo swoich podopiecznych. Więcej informacji znajdziesz na stronie fundacji.

Inne numery telefonów pomocowych znajdziesz na stronach:

  • https://zapobiegajmysamobojstwom.pl/
  • https://zwjr.pl/bezplatne-numery-pomocowe
  • https://pokonackryzys.pl/
 

Grazyna i Adam Torbiccy Poznali się w szpitalu. Grażyna i Adam Torbiccy są małżeństwem od 42 lat

Więcej o: