Wymieszaj z wodą, a potem zanurz biżuterię. Ciemny nalot zniknie w 5 minut

Czym wyczyścić srebro? Srebro ma to do siebie, że z czasem czernieje i pojawia się na nim ciemny nalot. Jak sobie z nim poradzić? Istnieją płyny i profesjonalne specyfiki do usuwania ciemnawego nalotu z biżuterii, ale z tym problemem poradzimy sobie również domowymi sposobami.

Biżuteria i sztućce wykonane ze srebra wyglądają pięknie, ale wraz z upływem czasu pojawia się na nich ciemny nalot, który nie wygląda estetycznie. Ciemnienie srebra jest procesem naturalnym i możemy go odwrócić domowymi sposobami.

Zobacz wideo Sylwia Peretti została okradziona przez znajomego!? "Ukradł mi całą biżuterię, wszystkie zegarki"

petra dieners Nosiła je Anna Jantar, a teraz wracają do łask. Te marynarki to hit!

Dlaczego srebro ciemnieje? Co zrobić, żeby srebro nie czerniało?

Ze srebra wykonuje się wiele przedmiotów: biżuterię – łańcuszki, pierścionki czy bransoletki, ozdobne przedmioty jak np. papierośnice, czy sztućce. To metal szlachetny, który cechuje się wyjątkowo przystępną ceną – srebro jest znacznie tańsze od złota. Niestety srebro ma również jedną wadę – czernienie. Wraz z upływem czasu na naszej biżuterii czy sztućcach pojawia się ciemnawy nalot. Z czego on się bierze? Jest to proces nieunikniony i naturalny. Ciemny nalot na srebrze jest to osad z siarczku srebra i powstaje w wyniku kontaktu srebra z powietrzem. Nie da się uniknąć czernienia srebra, natomiast możne usunąć plamy w łatwy i szybki sposób za pomocą domowych metod.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Mark Hyman dzieli się receptą na długowieczność Ma 63 lata, a wiek biologiczny niższy o 20 lat. Radzi, jak czuć się młodo

Czym wyczyścić srebro? Podpowiadamy domowe sposoby

Srebro możemy wyczyścić domowymi sposobami z użyciem produktów, które każdy z nas posiada w domu.

  • Folia aluminiowa. Wymieszaj pół litra gorącej wody, pół szklanki sody oczyszczonej i 2 łyżeczki soli. Niewielki pojemnik wyłóż folią aluminiową, na dnie połóż biżuterię i wlej roztwór. Wyjmij po kilkunastu minutach i wypłucz biżuterię pod bieżącą wodą.
  • Coca-cola. Kwas fosforowy zawarty w tym gazowanym napoju świetnie nadaje się do czyszczenia srebrnej biżuterii. Wystarczy wlać napój do miseczki i zanurzyć błyskotki na 5 minut. Kiedy je wyjmiesz, będą wyglądały jak nowe.
  • Pasta do zębów. To świetny sposób na wyczyszczenie sczerniałego srebra. Pastę nakładamy na szczoteczkę do zębów i szorujemy. Pamiętajmy, aby nie używać pasty z granulkami, gdyż może ona uszkodzić powierzchnię.
Więcej o: