Uprawa pierwiosnków w domu. Przed zakupem zwróć uwagę na jeden szczegół, aby dłużej kwitły

Prymulki inaczej nazywane pierwiosnkami, uznawane są za pierwsze zwiastuny nadchodzącej wiosny. Są kwiatami mało wymagającymi i z powodzeniem można hodować je w mieszkaniu. Podpowiadamy, co zrobić, aby prymulki kwitły jak najdłużej i dawały piękne kwiaty.

Prymulki to rośliny o drobnych kwiatach, które przyszły do nas z innych rejonów Europy i Azji. Inaczej nazywane są pierwiosnkami i są popularnymi roślinami w naszych domach. Jak je pielęgnować? Okazuje się, że wystarczy pamiętać o jednej rzeczy, a nasze kwiaty będą długo kwitły.

Zobacz wideo Wyjątkowe rośliny, wyjątkowe potrzeby. Jak zadbać o monsterę, hiacynty, wrzosy i kaktusa?

Jak hodować prymulki? Pamiętaj o kilku zasadach

Prymulki lubią stanowiska słabo nasłonecznione, a najlepiej zacienione, gdyż w pełnym słońcu szybko marnieją i obumierają. Przepadają za niższymi temperaturami – im wyższa, tym prymulki będą kwitły krócej. Nie należy ich przesuszać ani nadmierne podlewać. Podłoże powinno być stale wilgotne, ale nie mokre. Warto posadzić je w doniczkach z podstawką i uzupełniać wodę w podstawce 1 do 2 razy w tygodniu. Kiedy prymulki zakwitną, możemy je wspomagać nawozem do roślin kwitnących. Wiele osób chętnie hoduje prymulki, gdyż są łatwe w uprawie nawet dla niewprawnych ogrodników. Jest jednak jedna rzecz, która sprawi, że nasza roślina będzie kwitła znacznie dłużej.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Uprawa prymulek w mieszkaniu. Pamiętaj o jednej rzeczy 

Prymulki uprawiane w domu to najczęściej odmiana pierwiosnków bezłodygowych. Najczęściej osiągają wysokość do 15 cm i charakteryzują się krótkimi łodygami oraz dużymi kwiatami. Przed zakupem rośliny warto przyjrzeć się jej liściom. Te, które mają intensywnie zielone i jędrne liście, są zdrowe i możemy być pewni, że będą pięknie kwitły. Ważną rzeczą jest obecność pączków. Jeżeli chcemy, aby roślina dłużej kwitła, warto kupić taką, która posiada jeszcze niewykształcone pączki. Wówczas kwiat będzie kwitł nawet do 4 tygodni.

Więcej o: