Jak pozbyć się muszek owocówek? Wlej 2 łyżki do miski i postaw na blacie. Problem szybko zniknie

Jak pozbyć się muszek owocówek? Te owady potrafią być prawdziwym utrapieniem o każdej porze roku. W ciągu kilku dni może się ich pojawić cała chmara. By uniknąć inwazji i szybko zwalczyć problem, warto sięgnąć po sprawdzone metody.

Muszki owocówki rozmnażają się w błyskawicznym tempie. Wystarczy zapomniany kawałek owocu, by po kilku dniach pojawiły się ich dziesiątki. Zdarza się, że przynosimy je bezpośrednio ze sklepu. Ciepło i wilgotność sprzyjają namnażaniu się tych owadów. Jak uniknąć inwazji i pozbyć się problemu? Sięgnij po sprawdzone domowe sposoby.

Więcej sprawdzonych porad znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Nie wyrzucaj fusów od kawy. Zobacz, do czego mogą ci się przydać

Jak pozbyć się muszek owocówek? Przygotuj niezawodną pułapkę

Muszki owocówki to niewielkie brązowe owady. Do pojawienia się tych szkodników nie potrzeba wiele. Wystarczy zapomniany owoc, kawałek warzywa, butelka po soku owocowym czy słoik dżemu. Zwabione zapachem fermentującej żywności, składają setki jaj i w kilka dni mogą doprowadzić do poważnej inwazji. Jak pozbyć się muszek owocówek? Możesz wypróbować domową pułapkę. Przygotuj kawałek owocu, miskę lub butelkę oraz kawałek folii spożywczej, na tyle duży, by zdołał całkowicie zakryć naczynie.

  1. Wrzuć owoc lub kawałki skórki na dno.
  2. Przykryj szczelnie folią. Możesz zabezpieczyć ją taśmą, by dokładnie trzymała się naczynia.
  3. Przy pomocy wykałaczki lub patyczka do szaszłyków ponakłuwaj folię. Zrób kilka otworów.

Zwabione zapachem fermentującego owocu muszki wpadną do środka, ale nie będą w stanie wydostać się z pułapki. Po kilku dniach wyrzuć zawartość, uważając, by nie wypuścić na wolność owadów.

Ziemiórki-jak się pozbyć tych nieznośnych muszek? Znamy domowe sposoby Sposób na ziemiórki. Jak się pozbyć szkodnika szybko i skutecznie?

Sposób na muszki owocówki. Wystarczy ocet i kilka kropli płynu

Niezawodnym sposobem na muszki owocówki jest ocet jabłkowy. Wlej 2-3 łyżki do szklanki lub miseczki, dodaj kilka kropel płynu do mycia naczyń. Nie mieszaj! Naczynie umieść w pobliżu owoców lub na parapecie. Po jakimś czasie do tak przygotowanej pułapki wpadną muszki.

Odstraszająco zadziała też zapach bazylii, mięty czy lawendy. Doniczkę z rośliną postaw na parapecie kuchennym. By uniknąć problemu, owoce i warzywa myj po przyniesieniu ze sklepu. Resztki wyrzucaj do szczelnych pojemników na odpady bio, regularnie wynoś śmieci. Nie pozostawiaj rozlanego soku na blacie, a pojemniki na odpady czyść raz w tygodniu.

Turkuć podjadek Turkuć podjadek. Jak skutecznie się go pozbyć i uratować plony?

Więcej o: