Perfekcyjny makijaż za pomocą łyżki stołowej. TikTokerka pokazuje, jak go zrobić!

Znamy wiele akcesoriów do wykonania perfekcyjnego makijażu, ale ta technika naprawdę zaskakuje. Wygląda na prostą, a przy okazji daje spektakularny efekt. TikTokerka pokazała, że idealnym narzędziem może być... łyżka!

Czasami aż trudno uwierzyć, jak bardzo makijaż potrafi wymodelować twarz. To prawdziwe optyczne sztuczki! Konturowanie podkreśla rysy, róż odmładza, korektor kamufluje cienie, a rozświetlacz daje wrażenie wypoczętej skóry. Jednak nie jest łatwo zachować odpowiednie proporcje i czasami makijaż wygląda jak maska z nieestetycznymi plamami. Pewna influencerka odkryła sposób na idealne wykonanie makijażu, a wystarczy łyżka. 

OFERTY AVANTI24.PL: Po więcej modowych inspiracji zapraszamy na Avanti24.pl

Akcesoria do makijażu trzeba systematycznie myć. Inaczej narażamy swoją cerę!

Gąbeczki, pędzle, aplikatory, a najczęściej dłonie. Sposobów na aplikowanie makijażu jest sporo i ich wybór jest bardzo indywidualny. Pewnym problemem jest za to higiena. Gąbki i pędzle trzeba myć po każdym użyciu, inaczej możemy nabawić się problemów skórnych, od wyprysków po nawet zakażenia. Gąbki i pędzle to środowisko bardzo podatne na rozwój różnych bakterii, dlatego, jeśli używamy ich kilkukrotnej bez mycia, to przez resztki zalegających kosmetyków możemy nabawić się trądziku, który rozniesiemy po całej twarzy. Jednak mycie tych akcesoriów nie jest też tak bardzo łatwe, jak by się wydawało. Przypomina to nieco demakijaż, dlatego wiele wizażystek zaleca mycie gąbek i pędzli za pomocą olejków do demakijażu, a później dokładne ich wysuszenie. Pewna TikTokerka pokazuje metodę, która może być dużo prostsza.

OFERTY AVANTI24.PL: Te sukienki są ponad trendami! Ponadczasowe perełki za mniej niż 60 złotych

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Metoda na łyżkę. TikTokerka szokuje tą techniką

Entuzjastka makijażu @monamakeupdoll pokazuje jak wykonać perfekcyjny makijaż za pomocą łyżki stołowej. Przekonuje, że kształt łyżki ułatwia zachowanie idealnych proporcji między różem a bronzerem, a także świetnie rozprowadza podkład i korektor, idealnie je blendując. Co więcej, za pomocą łyżki udało jej się zrobić perfekcyjną kreskę na oku. A przy tym łatwo jest ją umyć i wysuszyć. Fani nie dowierzają i piszą, że pewnie mimo wszystko używała czegoś do rozcierania poszczególnych kosmetyków. Jak było naprawdę? Trudno powiedzieć, ale warto przetestować tę technikę. 

Więcej o: