Poznali się na planie filmowym. "Spojrzeli na siebie i to było to". Małżeństwem są już od 35 lat

Od przyjaciół po 35 lat małżeństwa. Historia miłości Toma Hanksa i Rity Wilson sięga czterdziestu lat wstecz. Dziś tworzą jedną z najpiękniejszych par w show-biznesie i udowadniają, że hollywoodzkie romanse mogą przetrwać próbę czasu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Tom Hanks i Rita Wilson po raz pierwszy spotkali się na planie sitcomu ABC Bosom Buddies w 1981 roku. Na początku byli tylko przyjaciółmi, ponieważ Hanks był wówczas żonaty ze swoją ukochaną z college'u Samanthą Lewes. Ujawnili swój związek dopiero w 1986 roku. Po dwóch latach randkowania Hanks i Wilson pobrali się w 1988 roku. Doczekali się dwójki dzieci, Chestera "Cheta" Hanksa i Trumana Theodore'a Hanksa.

Zobacz wideo Z sitcomów na oscarowe gale. Kariery genialnych aktorów czasami zaczynają się w telewizji

Katarzyna Figura Figura ujawniła, że była "poniżana i bita". Zrobiła to "by ratować dzieci"

Pierwsze spotkanie i praca przy wspólnym filmie. "Po prostu spojrzeliśmy na siebie i to było to"

Hanks i Wilson po raz pierwszy spotkali się na planie "Bosom Buddies" w 1981 roku, sitcomie stacji ABC, w którym 25-letni wtedy aktor grał przez dwa sezony. 23-letnia wtedy Rita Wilson pojawiła się wtedy tylko w jednym odcinku, lecz wyznała, że od razu polubili się jako przyjaciele. W rozmowie z Kelly Clarkson w 2020 roku o swoim pierwszym wrażeniu na temat Hanksa powiedziała:

Jedną z rzeczy, kiedy się poznaliśmy, było to, że od razu się dogadaliśmy. Po pierwsze, kocham dobre opowieści. Więc każdego, kto mógłby opowiedzieć dobrą historię, uwielbiam, ja jestem z tym na bakier. Tom sprawia, że cały czas się śmieję. Jest świetnym gawędziarzem.

Hanks i Wilson ponownie spotkali się w pracy, przy swoim pierwszym wspólnym filmie fabularnym "Ochotnicy" z 1985 roku. W filmie zagrali kochanków. Hanks zdradził później, że już na planie filmu była między nimi wyczuwalna chemia. W rozmowie z "GQ" powiedział:

Rita i ja po prostu spojrzeliśmy na siebie i to było to. To było prawdziwe i nie można było temu zaprzeczyć.
 

Rita Wilson i Tom Hanks biorą ślub. "Sukces naszego związku był kwestią czasu, dojrzałości i naszej chęci do intymnego związku"

Swój debiut na czerwonym dywanie jako para zaliczyli na premierze Three Amigos w 1986 roku. Chociaż Hanks i jego była żona Samanthą Lewes oficjalnie rozwiedli się w 1987 roku, rozstali się na jakiś czas, zanim aktor związał się z Ritą Wilson. Nie wiadomo jednak, kto złożył papiery rozwodowe. Jedno źródło podaje, że był to Hanks po wspólnym filmie z Wilson. Inne doniesienia mówią, że Samantha rozczarowana małżeństwem, wystąpiła o rozwód. Rita Wilson i Tom Hanks powiedzieli sobie sakramentalne "tak" w kwietniu 1988 roku. Dużym zaskoczeniem było założenie przez pannę młodą, niestandardowej, krótkiej sukni ślubnej.

 

Tom w wywiadzie z "The Oprah Magazine" zdradził później:

Sukces naszego związku był kwestią czasu, dojrzałości i naszej chęci do intymnego związku. Kiedy poślubiłem Ritę, pomyślałem, że będzie to wymagało pewnych zmian, z mojej strony Nie zaprzeczę, że opatrzność była częścią naszego odnalezienia siebie nawzajem, ale nasz związek nie jest magiczny — taki, jaki pokazuje się w filmach.

Dwa lata po ślubie, czyli 4 sierpnia 1990 roku Hanks i Wilson powitali na świecie swoje pierwsze dziecko. Chester "Chet" Hanks, idzie w ślady swoich rodziców i kontynuuje karierę w przemyśle rozrywkowym. 26 grudnia 1995 roku, na świat przyszedł ich drugi syn, Truman Theodore Hanks, który również pracuje w branży związanej z produkcją filmów.

 

Wilson otwarcie opowiada o związku z Hanksem. Mogła liczyć na jego wsparcie podczas choroby

Para od lat wyznaje sobie miłość, co widać po wielu postach w mediach społecznościowych. W 2012 roku Wilson otworzyła się podczas wywiadu z Piersem Morganem na temat jednego z najbardziej romantycznych momentów, jakie przeżyła z Hanksem. Sytuacja miała miejsce na rogu 57 i 5 w Nowym Jorku lub 58 i 5. Para trzymała się za ręce i czekała, aż zmieni się sygnalizacja świetlna. Wtedy Hanks spojrzał na Wilson i powiedział: "Wiesz, chcę, tylko żebyś wiedziała, że nigdy nie musisz niczego zmieniać w tym, kim jesteś, aby być ze mną." Wtedy aktorka przyznała, że zalała ją fala miłości. Rita Wilson mogła również liczyć na wsparcie swojego męża, kiedy przeszła podwójną mastektomię i rekonstrukcję po zdiagnozowaniu u niej raka piersi. Chociaż początkowo martwiła się, jak zareaguje jej Hanks, poczuła ulgę po jego reakcji. W rozmowie z "New York Times" zdradziła:

Nigdy nie wiesz, jak twój małżonek zareaguje w takiej sytuacji. Byłam tak zdumiona, tak zachwycona troską, jaką otoczył mnie mój mąż… kto by pomyślał, że to jeszcze bardziej nas zbliży?
 
Więcej o: