Przez 5 lat wynajmowały razem 33-metrową kawalerkę i imprezowały. To Kulesza miała być "tą spokojniejszą"

Przyjaźń Agaty Kuleszy i Małgorzaty Kożuchowskiej sięga czasów, gdy obie studiowały aktorstwo. Okazuje się, że kobiety wynajmowały razem 33-metrową kawalerkę i spędzały wspólnie wiele czasu, co bardzo je zbliżyło. Choć ich kariery przebiegały inaczej, dziś obie osiągają spore sukcesy.

Mało kto wie, że cieszące się dziś ogromną popularnością aktorki Małgorzata Kożuchowska i Agata Kulesza znają się jeszcze z czasów studiów aktorskich. Obie pobierały nauki w murach warszawskiej Akademii Teatralnej i wynajmowały razem 33-metrową kawalerkę. Ukończyły studia w 1994 r. po 5 latach mieszkania razem. Choć ich kariery przebiegały inaczej, aktorki ciepło wspominają studenckie czasy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Małgorzata Kożuchowska o mobbingu. "Kiedyś to było na porządku dziennym"

Przyjaźń Małgorzaty Kożuchowskiej i Agaty Kuleszy. Popularne aktorki były współlokatorkami

W jednym z postów na Instagramie Małgorzata Kożuchowska tak opisała znajomość z Agatą Kuleszą:

W 33-m kawalerce przeżyłyśmy z Agatą Kuleszą mnóstwo historii, śmiechu, płaczu i tylko jedną albo dwie kłótnie. Byłyśmy studentkami aktorstwa, dla których serek Almette był luksusem, ale nie przeszkadzało nam to w zorganizowaniu imprezy dla kilkudziesięciu osób w tym wspólnym pokoiku. Nasza gościnność była tak znana, że nawet gołębica zamieszkała, któregoś dnia za… telewizorem. A gdy wyjeżdżałyśmy za granicę to z fasonem: z tostami i pastą rybną autokarem do Rzymu.
 

Małgorzata Kożuchowska zdobyła rozpoznawalność dużo wcześniej niż Agata Kulesza, co zawdzięcza między innymi rolom w słynnym "Kilerze" czy "M jak miłość". W "Kulisach Sław" Uwagi TVN Kulesza wspomniała czasy, gdy Kożuchowska cieszyła się już sporą rozpoznawalnością i ofertami pracy, podczas gdy ona wciąż czekała jeszcze na propozycje. - Gośka zadzwoniła i pyta mnie, co robię. Mówię, że kotlety mielone. Ona była na jakiejś gali boksu i zapytała się, czy może przyjechać. [...] Ja się czułam taka sobie, przy tych kotletach, z tymi ścierkami i tak dalej. Otwieram drzwi, stoi Kożuchowska w futrze, na obcasach. Weszła, zrzuciła to futro i mówi: o Boże, kotlety. I zaczęła je jeść. Ona dokładnie wie, gdzie jest realny świat.

Agata Kulesza na sukces musiała poczekać nieco dłużej, jednak opłaciło jej się to. Dziś otrzymuje propozycje udziału w hitowych produkcjach, a kobiety wzajemnie wspierają się w rozwoju ich karier. Gdy film "Ida", w którym zagrała Kulesza, otrzymał nominacje do Oscara, Kożuchowska wyraziła we wpisie na Facebooku słowa wsparcia dla koleżanki.

Lata temu, kiedy byłyśmy na studiach i mieszkałyśmy razem w malutkiej wynajmowanej kawalerce, fantazjowałyśmy na temat naszych oskarowych podziękowań. Chyba jednak żadna z nas nie przypuszczała, że kiedyś stanie na tym najsłynniejszym z czerwonych dywanów… Agata! Gratuluję! Jestem wzruszona i trzymam kciuki!

Agata Kulesza miała być "głosem rozsądku" Kożuchowskiej. "Gośka, nie możesz tego robić, to niebezpieczne"

Małgorzata Kożuchowska w rozmowie z tygodnikiem "Na żywo" wyznała, że dobrze wspomina studenckie czasy i mieszkanie z Agatą Kuleszą. - Razem imprezowałyśmy, bawiłyśmy się, ale też pilnowałyśmy, żeby nie próbować narkotyków, nie zejść na złą drogę — powiedziała. Kobiety wzajemnie o siebie dbały, jednak to Kulesza miała być "tą spokojniejszą". - Ubierałam się w czarne, długie, lakierowane buty, do tego krótkie spodenki, do tego skórę i szłam nocą w miasto. Chodziłam od knajpy do knajpy, siadałam przy barze, paliłam i poznawałam ludzi. [...] Agata po każdym powrocie powtarzała: Gośka, nie możesz tego robić, to niebezpieczne.

 

Kożuchowska i Kulesza w "Rodzince.pl". Widzowie na długo zapamiętają ten duet

Choć początkowo grywały w zupełnie innych produkcjach, ponad 10 lat temu obie panie otrzymały angaż w serialu "Rodzinka.pl". Ich postacie znacząco różniły się charakterami, jednak były najlepszymi przyjaciółkami i stanowiły zgrany duet. Nie ulega wątpliwości, że Kożuchowska i Kulesza świetnie sprawdziły się na ekranie, a sam udział w produkcji był uhonorowaniem ich wieloletniej przyjaźni, która rozpoczęła się jeszcze na studiach.

Więcej o: