Wsyp do toalety i odczekaj 15 minut. Muszla klozetowa zalśni czystością bez szorowania

Sprzątanie toalety może być prawdziwym wyzwaniem. Uporczywe osadzanie się kamienia i brudu sprawia, że czasami trudno jest dokładnie doczyścić wszelkie zabrudzenia popularnymi środkami. Istnieje jednak pewien sposób, który sprawi, że muszla klozetowa zalśni czystością.

Jak szybko i skutecznie rozprawić się z kamieniem oraz zaciekami, które osadzają się w toalecie? Czasami standardowe sposoby nie są na tyle skuteczne, by doczyścić wszystkie zabrudzenia. Znamy jednak dwa fantastyczne triki, które szybko usuną kamień i to bez szorowania.

Zobacz wideo Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z toalety? To proste, ale trzeba pamiętać o kilku zasadach

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wsyp do toalety, a efekty cię zaskoczą. Wystarczy tylko kwadrans

Boraks to popularny środek, który można kupić w wielu aptekach czy sklepach chemicznych. W ostatnich latach szczególnie upodobały go sobie osoby, które samodzielnie przygotowują środki czystości do usuwania domowych zabrudzeń. Nic więc dziwnego, że sięgają wówczas po boraks. Jest to środek o działaniu przeciwgrzybicznym oraz antybakteryjnym, dlatego doskonale sprawdzi się do wyczyszczenia kamienia osadzającego się w toalecie. Kosztuje około 13 zł za kilogram, lecz jest niesamowicie wydajny. Jak go wykorzystać?

  1. Załóż gumowe rękawiczki i za pomocą zwilżonej gąbki nałóż boraks na ścianki muszli klozetowej. Nie zapomnij też o zakamarkach. 
  2. Po dokładnym nałożeniu środku odczekaj 15 minut, by skutecznie rozprawił się z zabrudzeniami.
  3. Sięgnij po szczotkę do WC i dokładnie wyczyść toaletę. Na koniec spłucz wodę.

Masz go w kuchni, lecz tym razem wykorzystaj do sprzątania. Świetnie usuwa kamień. 

Do skutecznego usunięcia kamienia przyda się również ocet spirytusowy. Jeśli nie masz pod ręką boraksu, a standardowe środki nie radzą sobie z zabrudzeniami, ocet świetnie powinien sobie z nimi poradzić. Wystarczy obficie oblać nim muszlę klozetową oraz wszelkie zakamarki i pozostawić na kilka godzin. Po tym czasie warto wyczyścić toaletę gąbeczką nasączoną octem, a na koniec spłukać wodę. Po kamieniu i brudzie nie będzie już śladu. 

Więcej o: