Schodząca skóra z dłoni spędza ci sen z powiek? Smaruj je tym codziennie, a będą gładkie i nawilżone

Schodząca skóra z dłoni to twoja zmora? Niestety ten kłopot dotyka wielu z nas i zdarza się, że kremy nawilżające nie są w stanie sobie z nim poradzić. Istnieje jednak skuteczny domowy sposób z użyciem popularnego produktu, który świetnie nawilży i odbuduje zniszczone dłonie.

Domowe sposoby niejednokrotnie sprawdzają się lepiej niż drogie specyfiki z apteki czy drogerii. Nie musimy wydawać wielu pieniędzy, aby poradzić sobie z problemem schodzącej skóry z dłoni. Warto sięgnąć po produkty, które każda z nas ma w swojej kuchni

Zobacz wideo Miód jest lepszy od cukru przetworzonego?

Schodząca skóra z dłoni. Przyczyny tego problemu mogą być różne

Schodząca skóra z dłoni nie zawsze oznacza łuszczycę lub egzemę. Zdarza się, że przyczynami takiej sytuacji jest niedobór minerałów i substancji odżywczych, choroby układu pokarmowego lub grzybica. Pamiętajmy jednak, że powody schodzącej skóry z dłoni mogą być bardziej prozaiczne, jak nieprawidłowa pielęgnacja dłoni, praca fizyczna czy długotrwałe przebywanie w ujemnych temperaturach. Jeśli mierzysz się z problemem schodzącej skóry z dłoni, warto zastosować domowe sposoby na odbudowę naskórka. W walce z suchą skórą bardzo ważne jest jej odpowiednie nawilżenie. W takich sytuacjach świetnie sprawdza się maseczka z miodu na dłonie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Miód na schodzącą skórę z dłoni. Jak przygotować domową maseczkę?

Maseczkę z miodu przygotowujemy z dodatkiem łyżki oliwy z oliwek. Mieszamy ją z dwoma łyżkami miodu i nakładamy na dłonie. Zabezpieczamy folią i pozostawiamy na około 30 minut, aż maska dobrze się wchłonie. Miód ma właściwości przeciwzapalne i jest źródłem witamin i soli mineralnych. Nałożony na dłonie przynosi natychmiastową ulgę dla spierzchniętej skóry dłoni, a dodatkowo koi podrażnienia skóry i odbudowuje naskórek. Jest dobrym lekarstwem na schodzącą skórę z dłoni i przyspiesza gojenie się ran. Jeśli mamy do czynienia z dużymi podrażnieniami skóry, możemy zastosować maseczkę z miodu i pozostawić ją na dłoniach na całą noc. Maskę można stosować codziennie.

Więcej o: