Zaskórniki otwarte, czyli inaczej wągry, to drobne zmiany na skórze, które pojawiają się najczęściej na nosie, brodzie oraz czole, choć zdarzają się również na policzkach czy dekolcie. Wyglądają jak czarne kropki, jednak w rzeczywistości są zatkanymi porami. W jaki sposób powstają i jak się ich pozbyć?
Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Na pojawienie się wągrów wpływ może mieć wiele czynników, począwszy od nadprodukcji sebum, skłonności genetycznych czy zmian hormonalnych, a skończywszy na nieodpowiedniej pielęgnacji, niedokładnym oczyszczaniu cery, zanieczyszczeniach czy złej diecie. Zanim zaczniesz testować domowe metody, które mają pomóc ci się z nimi rozprawić, pamiętaj o dopasowanej do swoich potrzeb pielęgnacji oraz regularnym i dokładnym oczyszczaniu cery.
Warto jeszcze wiedzieć, że zaskórniki dzielimy na dwa rodzaje:
Aspiryna wykazuje właściwości złuszczające i przeciwbakteryjne. Z sukcesem wykorzystasz ją nie tylko w leczeniu przeziębienia, ale także w pielęgnacji. W przypadku problemów z wągrami rozpuść w wodzie kilka tabletek, by roztwór był naprawdę porządnie stężony, a następnie przemywaj nim twarz przed snem. Bardzo szybko zauważysz pierwsze efekty.
To prosty i niezwykle skuteczny sposób na wągry, za który zapłacisz mniej niż 1 zł. Potrzebujesz jedynie 1 białka jaja oraz chusteczki higienicznej czy kawałka papieru toaletowego. Jak wykonać domowy plaster na wągry?