9 nawyków, które przyciągają pająki do domu. Zmień je, a szybko zapomnisz o problemie

Dlaczego pająki pojawiają się w domu? Okazuje się, że może być to związane z pewnymi nawykami, takimi jak pozostawianie zwierzęcej karmy i prania na podłodze. Jeśli obawiasz się insektów, warto zwrócić na nie uwagę. Możliwe, że wprowadzenie zmian pozwoli uniknąć spotkania z pająkami.

Niektórzy panicznie boją się pająków i starają się za wszelką cenę ich uniknąć. Okazuje się, że poprzez pewne działania sami zachęcamy je do tego, by pojawiły się w mieszkaniu. Portal "BestLife" opublikował listę 9 powodów, ze względu na które pająki śmiało nas odwiedzają. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, by uniknąć nieprzyjemnego spotkania.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Nie zabijaj pająków. To świetni współlokatorzy

Co przyciąga pająki do domu? Zwróć uwagę na owoce ze sklepu, zwierzęcą karmę i rośliny

  • Niemycie owoców. Produkty przyniesione ze sklepu często myjemy dopiero bezpośrednio przed spożyciem. To sprawia, są dłużej świeże, jednak może też przyciągać pająki, które chętnie tkają sieci na przykład pomiędzy winogronami. Jeśli chcesz tego uniknąć, myj je dokładnie tuż po przyniesieniu do domu.
  • Zostawianie na podłodze zwierzęcej karmy. Jeśli masz w domu czworonożnego pupila, zapewne zostawiasz mu jedzenie w miseczce na podłodze. Okazuje się, że długotrwałe działanie może przyciągać robaki, a wraz z nimi pająki. - Jeśli masz zwierzaka, pamiętaj o regularnym czyszczeniu jego miski z jedzeniem. Ponadto przechowuj karmę dla zwierząt w hermetycznych pojemnikach — powiedział ekspert ds. szkodników, Jordan Foster.
  • Nieprzycinanie roślin. Warto zmienić nawyki i robić to regularnie, by uniknąć pojawienia się pająków. - Jeśli masz w domu dużo roślin doniczkowych i liści, w których pająki uwielbiają budować sieci, nadszedł czas, aby je oczyścić i przyciąć – zalecił Foster.

Zamykaj kosze i wycieraj blaty. Regularnie odkurzanie jest równie ważne

  • Niezamykanie koszów na śmieci. Okazuje się, że działanie przyciąga pająki. - Właściwie pozbywaj się odpadów z domu, a nie tylko zapobiegniesz pojawianiu się karaluchów, much i mrówek, ale także pająków — powiedział portalowi "BestLife" entomolog i ekspert od zwalczania szkodników, Ryan Smith.
  • Niewycieranie blatów. Pozostawianie resztek jedzenia przyciąga owady, które się nimi żywią, a następnie pająki. Istotne jest więc sprzątanie od razu po przygotowaniu jedzenia.
  • Życie w bałaganie. Chyba nic tak bardzo nie przyciąga pająków, jak nieuprzątnięte powierzchnie. Insekty lubią chować się w trudno dostępnych kryjówkach, dlatego warto regularnie odkurzać, by się ich pozbyć.

Pająki w domu? Lepiej nie zostawiaj prania na podłodze

  • Zostawianie prania na podłodze. Taki stos to idealne miejsce dla pająków, które szukają schronienia. - Najlepiej trzymać pranie z dala od podłogi i w zamkniętych koszach, aby utrudnić pająkom dostęp do tej kryjówki — powiedział entomolog Fred Willey.
  • Obecność much i innych owadów. Warto zwrócić uwagę na problem innych szkodników, które pojawiają się w naszym domu. Jeśli w pomieszczeniach latają muchy lub przechadzają się mrówki, prawdopodobnie podobny problem wystąpi również z pająkami. - Jeśli nie lubisz pająków, być może będzie trzeba pozbyć się również innych owadów — wyjaśnił ekspert od sprzątania i organizacji, Stefan Bucur.
  • Zapominanie o czyszczeniu rynien i rur. Należy co jakiś czas sprzątać te powierzchnie, ponieważ często to właśnie przez nie pająki dostają się do domu.
Więcej o: