Wydała prawie 9 tys. zł na psa, który miał być miniaturką. Była w szoku, jak wyrósł

Kobieta zapłaciła 2 tysiące dolarów, czyli niemal 9 tysięcy złotych, za jak przekonywał hodowca czystej krwi yorka miniaturkę. Niestety, jak się okazało, hodowca ją oszukał, a ze szczeniaczka wyrósł znacznie większy pies.

Niestety hodowcy psów rasowych często okazują się zwykłymi oszustami. Na własnej skórze przekonała się o tym użytkowniczka TikToka, która kupiła yorka miniaturkę i zapłaciła za niego 2 tysiące dolarów. Tzw. york teacup miał być naprawdę malutki – dorosłe osobniki ważą do dwóch kilogramów, jednak ze szczeniaczka wyrósł… trochę większy psiak.

Zobacz wideo Policja ma nowe radiowozy do przewozu psów. Kosztowały 2,5 mln złotych

Kupiła szczeniaka za 2 tys. dolarów. Spodziewała się yorka miniaturki, a tymczasem... 

Na jednym z nagrań użytkowniczka Nekaylahhh pokazała slajd zdjęć z czasów, gdy kupiła szczeniaka miniaturowego yorka. Piesek rzeczywiście jest malutki, jednak na ostatnim ze zdjęć widzimy dorosłego psiaka. I chociaż zwierzak jest uroczy, z pewnością nie jest miniaturowym przedstawicielem rasy.

Tiktokerka podpisała film:

Wydałam prawie dwa tys. dolarów za yorka teacup 'czystej krwi' tylko po to, aby zamienił się w… kompletnie innego psa. Najprawdopodobniej mieszańca.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Uwaga na hodowców oszustów. Internauci dzielą się w komentarzach swoimi historiami

Film skomentowało ponad 460 osób. Wiele z nich dzieli się swoim doświadczeniami z nieuczciwymi hodowcami.

Nie wygląda jak odmiana teacup, ale jest zwykłym yorkiem. Przypomina trochę silky terriera, który jest nieco wyższy od yorkshire terriera.
Większość yorków, gdy dorośnie, zmienia kolor, ale ten piesek nie wygląda jak miniaturowy york. Fakt, że zapłaciłaś za niego trochę mniej. Odmiana teacup zaczyna się od 3 tysięcy dolarów, więc…
Nie jest mieszańcem, jest standardowym yorkiem. One właśnie tak wyglądają. Jest uroczy.
Miałam podobnie. Kupiłam mieszankę maltańczyka z pudlem, zapłaciłam 800 dolarów i piesek nie wygląda tak, jak powinien.
Ja kupiłam yorka, który miał być mały, a dzisiaj waży niemal 6 kilogramów.

Pamiętajmy, aby kupować psa z legalnej hodowli, a przed zakupem sprawdzić hodowcę raz warunki, w jakich psy przebywają. Warto też pamiętać, że w schroniskach przebywają setki psów, które czekają na dom. 

Więcej o: