W 1987 roku została Miss Polonia. Chcieli odebrać jej koronę. "Nie tęsknię za rozgłosem"

W 1987 roku Monika Nowosadko sięgnęła po koronę Miss Polonia. Jej radość nie trwała jednak długo, już po kilku godzinach próbowano bowiem zakwestionować wynik konkursu i odebrać tytuł. Jak się potoczyły losy nauczycielki z Koszalina?

Urodziła się w 1964 roku w Kołobrzegu. Zanim postanowiła wziąć udział w konkursie piękności, pracowała jako nauczycielka w Sanatorium Dziecięcym NBP w Dźwirzynie. Gdyby nie siostra, która pomagała w wyborach miss w Koszalinie, Monika Nowosadko nie wzięłaby udziału w konkursie. To siostra zabrała ją na eliminacje, a organizatorzy próbowali ją namówić na wzięcie udziału. Byli zachwyceni jej urodą.

Zobacz wideo To ona została Miss World 2021! Kim jest Karolina Bielawska?

Więcej podobnych historii przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

W 1987 roku została Miss Polonia. Szybko pojawiły się kontrowersje

W końcu uległa namowom i zgłosiła się na eliminacje wojewódzkie. Odnosiła kolejne sukcesy i w końcu znalazła się w finale. Jak sama wspominała, sytuacja za kulisami była wyjątkowo napięta. Specyficzna atmosfera podsycana była dodatkowo przez doniesienia prasowe, które wyraźnie wskazywały faworytki w konkursie.

31 lipca 1987 roku odbył się finał wyborów Miss Polonia. Na scenie w Operze Leśnej w Sopocie ogłoszono wynik. Tytuł miss przypadł Monice Nowosadko. – Zaskoczenie, radość i szczęście oraz pełne zazdrości spojrzenia zawiedzionych uczestniczek – wspominała w 2009 roku. Monika pokonała faworytkę, Bognę Sworowską. Kilka godzin później zaczęły się jednak kontrowersje. Dwie jurorki miały bowiem zagłosować inaczej, pojawiły się sugestie o manipulacji. – Jeszcze tego samego wieczoru ostry protest złożyły panie jurorki, które podobno głosowały inaczej, niż to zostało zapisane w protokole. Oczywiście sensacja! Dla mnie bardzo przykra – przyznała Nowosadko. Zadawano jej mnóstwo pytań, sugerowano nawet, że to ona wpłynęła na werdykt sędziów. Plotka zaczęła żyć własnym życiem.

Brała udział w konkursach piękności. Porzuciła karierę modelki i dziś wiedzie spokojne życie

Po zwycięstwie w konkursie Miss Polonia Monika Nowosadko wzięła udział w wyborach Miss Świata. Ostatecznie zajęła czwarte miejsce i została trzecią wicemiss. – W kraju przyjęto tę wiadomość życzliwie, nareszcie przestano kwestionować werdykt z wyborów Miss Polonia 1987 w Sopocie – wspominała po latach. W 1988 roku wzięła jeszcze udział w konkursie Miss Europa, została pierwszą wicemiss.

Po wygranej podpisała kontrakt z agencją modelek w Mediolanie. Podróżowała po świecie, po pewnym czasie doszła jednak do wniosku, że to nie jest dla niej odpowiednia praca. Tęskniła za rodziną i przyjaciółmi. Zakończyła karierę modelki i zatrudniła się w firmie komputerowej. Dziś wiedzie spokojne życie u boku męża, ma trójkę dzieci. – Mam to, o czym zawsze w życiu marzyłam, czuję się spełniona i nie tęsknię za rozgłosem oraz sławą związaną z show-biznesem. Nie jest mi to potrzebne – przyznała.

Więcej o: