Pytamy mężczyzn, ile powinna zarabiać kobieta. "Nie powinna zarabiać". Tak zareagowały

Podczas jednej z naszych sond ulicznych, zapytałyśmy mężczyzn, ile powinna zarabiać kobieta. Nie da się ukryć, że na niektórych stanowiskach kobiety wciąż zarabiają mniej. Jakie zdanie na ten temat mieli nasi respondenci? Zobaczcie.

Ile powinna zarabiać kobieta? Takie pytanie zadaliśmy przechodniom na ulicach Warszawy. Nie da się ukryć, że zdanie mężczyzn w tej kwestii było dość mocno podzielone. Choć nie padły żadne konkretne kwoty, niektórzy twierdzili, że kobiety powinny zarabiać jak najwięcej, inni uważali, że tyle, żeby wystarczyło im na wszystko, czego chcą, pojawił się również taki głos, że kobiety w ogóle nie powinny zarabiać.

Zobacz wideo Zapytaliśmy mężczyzn, ile powinna zarabiać kobieta. Zdania mocno podzielone

Ile powinna zarabiać kobieta? "Nie powinna zarabiać" 

Na jednej z ulic Warszawy, zaczepiłyśmy trzech młodych mężczyzn. Na pytanie, ile powinna zarabiać kobieta, pierwszy z nich odpowiedział, że tylko mężczyzna powinien zarabiać pieniądze. A co w tym czasie powinna robić kobieta? 

Cokolwiek chce. 

- odpowiedział nasz pierwszy rozmówca. 

Drugi z przechodniów powiedział: - "Im więcej, tym lepiej", a trzeci - "Wszystko musi być na równo". Kolejny rozmówca stwierdził, że to są trudne pytania. 

Ile? Tak, żeby mogło jej wystarczyć na takie życie, jakie by chciała mieć. Nie będę mówił o kwotach, czy to ma być pięć tysięcy, czy dziesięć.

- mówi jeden z mężczyzn. 

Kobiety reagują na stwierdzenie, że to mężczyzna powinien zarabiać

Nasza sonda pojawiła się również w social mediach. Na TikToku "babskie_sztuczki" do tej pory nagranie obejrzano prawie 700 tys. razy. Najwięcej reakcji było na odpowiedź naszego pierwszego rozmówcy, który stwierdził, że to mężczyzna powinien zarabiać, a nie kobieta. Zdania były podzielone. 

Dla pierwszej wypowiedzi szacun. 
Pierwszy najlepszy. 
Nr 1 przystojny, inteligenty, czego chcieć więcej. 

- pisały jedne. 

Znam kobietę, która zarabia miesięcznie 14 tysięcy, ciekawe czy pierwszy kolega byłby w stanie zapewnić jej życie na takim samym poziomie. 
Własne pieniądze to podstawa, nie wyobrażam sobie być od kogoś uzależniona finansowo.

- dodały inne. 

Nasze nagranie okazało się prawdziwym viralem i niektóre z użytkowniczek TikToka, nagrały do niego duet z reakcją na wypowiedź mężczyzn, ile powinny zarabiać kobiety. Zobaczcie sami. 

A waszym zdaniem ile powinna zarabiać kobieta?

Więcej o: