Ma 100 lat i trenuje pod okiem instruktora. Bez problemu podnosi sztangę. "Ćwiczy lepiej niż ja"

Dona Carmelita z Brazylii ma 100 lat i regularnie trenuje pod czujnym okiem instruktora. Ćwiczy nawet ze sztangą i udowadnia, że wiek nie jest przeszkodą w aktywności fizycznej. Nagranie z ćwiczeń podopiecznej na swoim profilu opublikował trener personalny.

Ma 100 lat i ćwiczy pod okiem trenera personalnego. W treningach wykorzystuje ciężary, stara się też biegać. Nagranie jednej z sesji pojawiło się na profilu brazylijskiego trenera na Instagramie. Obserwujący są pod wrażeniem zarówno kondycji seniorki, jak i pracy trenera.

Zobacz wideo Jennifer Garner ćwiczy z 83-letnią mamą

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Trener z Brazylii specjalizuje się w ćwiczeniach dla seniorów. Jedną z podopiecznych jest stulatka

Nando Enoix z Brazylii specjalizuje się w układaniu planów treningowych dla seniorów. Mężczyzna  ćwiczy z osobami starszymi, pomagając im zachować sprawność fizyczną i siłę. Jedną z jego podopiecznych jest stuletnia Dona Carmelita. Seniorka jest wyjątkowa, Nando nigdy bowiem nie współpracował z kimś w tak podeszłym wieku.

Ćwiczenia są w stanie zmienić życie. Dobrze prowadzona i ukierunkowana indywidualnie na każdego ćwiczącego, pozwala na znaczną poprawę jakości życia.

– napisał trener pod jednym z nagrań.

Dona Carmelita ma 100 lat i podczas zajęć z obciążeniami dostosowanymi do jej warunków fizycznych uzyskuje siłę mięśniową i poprawę równowagi

Na filmie opublikowanym przez trenera widać, że Carmelita pod jego czujnym okiem ćwiczy z ciężarkami i lekką sztangą, żwawo biega, wykonuje siady na krześle i trenuje koordynację.

 

Internauci są pod wrażeniem kondycji stulatki i gratulują trenerowi. "Wielki szacunek!"

Pod nagraniem pojawiło się wiele komentarzy. Internauci są pod wrażeniem nie tylko kondycji stulatki, lecz także programu ćwiczeń stworzonego przez trenera.

Dona Carmelita to muza i inspiracja. Gratulacje!
Ile czułości wkładasz w swoją pracę! Widać, że robisz to, bo lubisz pomagać ludziom, którzy z racji wieku są tak często dyskryminowani. Wielki szacunek i powodzenia!
Chciałbym, żeby takie rzeczy pojawiały się częściej.
Dona Carmelita ćwiczy lepiej niż ja!
Zawsze to powtarzam, motywujcie starszych rodziców i członków rodziny do aktywności fizycznej, bo to najlepsze lekarstwo.
Więcej o: