3 najlepsze kwiaty do domu. Każdy sobie z nimi poradzi. Wystarczy podlewać je raz na 2 tygodnie

Jakie kwiaty do domu są najlepsze i najłatwiejsze w pielęgnacji? Kiedy dopiero zaczynasz przygodę z roślinami i zastanawiasz się, jakie kwiaty do domu wybrać, warto postawić na rośliny łatwe w utrzymaniu. Te kwiaty do domu są świetnym pomysłem dla zapominalskich i początkujących.

Idealnymi kwiatami do domu dla osób zapracowanych, zapominalskich lub początkujących są rośliny, które nie mają specjalnych wymagań dotyczących pielęgnacji. Jednymi z takich roślin są zamiokulkas i skrzydłokwiat, ale nie tylko. Poniżej przedstawiamy, jakie kwiaty do domu kupić, aby cieszyć się zielenią w mieszkaniu i jednocześnie nie poświęcać dużo czasu na ich pielęgnację.

Zobacz wideo Jak dbać o skrzydłokwiat? Wypróbuj ten domowy nawóz

Zamiokulkas. Przeżyje, gdy zapomnisz go podlać

Zamiokulkas to piękna roślina dekoracyjna, która może urosnąć nawet do 150 cm wysokości. Charakteryzuje się niewielkimi wymaganiami, dużą odpornością na choroby i brak wody, a więc jest świetną rośliną dla zapominalskich. Gdy zapomnimy go podlać, jego liście lekko się zmarszczą, lecz gdy poczęstujemy kwiat wodą, szybko powróci do zdrowia. Zamiokulkas powinien stać w miejscu półcienistym lub cienistym. Zbytnie nasłonecznienie liści sprawi, że pojawią się na nich brązowe plamy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Aloes. Kwiat do domu dla początkujących

Aloes charakteryzuje się ostro zakończonymi liśćmi. Jest piękną rośliną ozdobną, którą chętnie kupujemy jako ozdobne kwiaty do domu. Jest banalny w uprawie, więc świetnie nadaje się dla osób początkujących. Odporny na susze dobrze znosi okresy bez podlewania. Lubi światło i promienie słoneczne, więc może stać na parapecie, jednak poradzi sobie również w miejscach o większym zacienieniu. Wystarczy podlewać go raz na dwa tygodnie.

Skrzydłokwiat. Może kwitnąć cały rok

Skrzydłokwiat jest na tej liście wyjątkiem, gdyż lubi wilgotne podłoże. Zimą warto go nawadniać raz na tydzień, lecz latem powinniśmy to robić co 2-3 dni. Mimo to jest dobrym wyborem dla osób zaczynających przygodę z hodowlą kwiatów. Nie ma wielkich wymagań pielęgnacyjnych, a z jego uprawą poradzi sobie nawet nieprawny ogrodnik. Jest odporny na choroby i szkodniki. Skrzydłokwiat może kwitnąć cały rok. Lubi jasne stanowiska, lecz nie bezpośrednio nasłonecznione. Dodatkowo skrzydłokwiat świetnie oczyszcza powietrze.

Więcej o: