Moda na design z PRL-u powraca. Ten fotel kosztuje teraz krocie!

Przez długi czas uznawaliśmy je za symbol kiczu z dawnych lat, ale moda często zatacza koło. Meble z czasu PRL-u są obecnie hitem w designie. Te modele są teraz obiektem westchnień wielu osób lubiących dawne trendy w nowym wydaniu.

To prawdziwe perełki i symbole dawnego polskiego designu. Były obiektem westchnień wielu osób, a później uznano je za kicz. Niektórzy wyrzucali te meble bez żalu, inni przechowywali je w zakamarkach piwnic.  Teraz okazuje się, że ci drudzy podjęli bardzo dobrą decyzję. Meble PRL z dumą można z powrotem powitać na salonach lub sprzedać za całkiem spore kwoty. 

Urok dawnych lat. Dobry polski design wrócił do łask

Te modele są obiektem pożądania miłośników polskiego dobrego designu z dawnych lat. Niezwykle popularna jest renowacja takich mebli, nadanie im zupełnie nowego charakteru, ale także ta subtelna, która ma na calu jedynie podkreślenie ich dawnego uroku. Design PRL ma pewne wspólne cechy charakterystyczne, a należy do nich na przykład specyficzne wykończenie na wysoki połysk, a także jedynie w swoim rodzaju cienkie nóżki. Te trzy modele mebli są obecnie bardzo modne i intensywnie poszukiwane. Wszelkie komisy i portale z ogłoszeniami są wręcz oblegane, a szczególnie te trzy modele.

OFERTY AVANTI24.PL: Po więcej modowych inspiracji zapraszamy na Avanti24.pl

Cherek, jamnik i hałas. Te meble to gorący trend wnętrzarski

Fotel Chierowski typu 366 to absolutny hit, którego początki sięgają jeszcze lat 50. Nazywano go też Chierkiem od nazwiska autora projektu Józefa Chierowskiego. Chierowski ma charakterystyczne cienkie nóżki i wygodny tapicerowany korpus wycofany do tyłu. Był niezwykle popularny i produkowany w dużych ilościach. Gościł zarówno w mieszkaniach, jak i w biurach, dlatego też wciąż można zakupić używany model. Obecnie to wydatek nawet do 1000 zł.

 

Kolejnym kultowym modelem mebla jest komoda typu jamnik. Jej znakiem rozpoznawczym jest wykończenie na bardzo wysoki połysk. Na ogół takie komody są wykonane z płyty fornirowanej, pokrytej drewnianą okleiną. Miały bardzo twardą powłokę, która była niezwykle wytrzymała i odbijała światło niczym lustro. Kiedyś uznawano to za niemal luksusowy efekt, teraz już mniej, dlatego renowacja stwarza pewien problem, ponieważ lakier nie jest łatwo usunąć. Komody typu jamnik zawsze miały cienkie wysokie nóżki i ciemny brązowy kolor.

OFERTY AVANTI24.PL: Te buty podbijają stolice mody! Nonszalanckie trzewiki to HIT, który zostanie na długo!

 

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Krzesło typu Hałas można było spotkać w niemal każdym polskim domu. Jest to projekt autorstwa profesora Rajmunda Hałasa, wybitnego architekta. Ma smukłe cienkie nóżki, tapicerowane siedzisko i tapicerowane półokrągłe oparcie. Wygląda elegancko i znacznie wzbogaca wnętrze salonu czy kuchni.

 
Więcej o: