Migdałek trójklapowy o każdej porze roku zachwyca inną barwą. Zapamiętaj 2 zasady, aby zdobił twój ogród

Migdałek trójklapowy, inaczej nazywany migdałowcem dorasta nawet do 2 metrów wysokości. Przybył do nas z Chin oraz z Korei i stał się bardzo popularną, oraz chętnie sadzoną rośliną w ogrodzie. Czy migdałek trójklapowy jest trudny w uprawie i pielęgnacji?

Migdałek trójklapowy pochodzi z rodziny różowatych i jest prosty w uprawie, dzięki czemu wiele osób sadzi go w swoim ogrodzie. Wygląda niezwykle pięknie i jest świetnym elementem dekoracyjnym podwórka czy działki. Jakie wymagania ma migdałek trójklapowy, by pięknie i zdrowo rósł?

Zobacz wideo Zosia Zborowska odpowiedziała na pytania fanów o mieszkanie. Przy okazji pokazała wnętrze i ogród

Córka Monici Belluci ma już 18 lat. Zdaniem wielu, odziedziczyła po mamie najlepsze geny (zdjęcie ilustracyjne) Córka Monici Belluci ma już 18 lat. Zdaniem wielu, urodę odziedziczyła po mamie

Migdałek trójklapowy. Co to za roślina?

Migdałek trójklapowy to kuzyn moreli i śliwy. Charakteryzuje się wyjątkowo pięknymi kwiatami w kształcie małych różyczek. Ich kolor jest zależny od fazy rozwoju – w początkowym okresie wzrostu pąki mają kolor różowy, później zaś mogą dojść nawet do koloru białego. Migdałek trójklapowy kwitnie wraz z początkiem wiosny – w kwietniu oraz w maju. Roślinę można hodować na pniu oraz w formię krzewu. Liście migdałka są trójklapowe i owłosione. Jesienią zmieniają kolor na żółty.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Patricia Kazadi Kazadi odsłania brzuch w topie. Fani nie mają wątpliwości. "Jak anioł"

Migdałek trójklapowy na pniu czy jako krzew? Jak go pielęgnować?

Migdałek trójklapowy na pniu wygląda znacznie bardziej efektownie, lecz jest narażony na działanie niskich temperatur. Na zimę powinniśmy przykryć go słomą. Wymaga również regularnego przycinania. Migdałek trójklapowy w formie krzewu jest znacznie odporniejszy na mrozy i nie wymaga okrywania na zimę. Jaki wymagania ma migdałek trójklapowy?

Roślina ta lubi żyzną i próchniczą glebę. Najlepszymi warunkami dla migdałka są stanowiska słoneczne i osłonięte od wiatru. Warto pamiętać o dwóch zasadach, aby krzew pięknie obrodził w kwiaty. Migdałek wiosną wymaga nawożenia, a po przekwitnieniu pędy należy przycinać, by w następnym roku migdałek trójklapowy ponownie obrodził w pąki. Owoce migdałka trójklapowego mają formę niedużych wisienek, lecz szybko opadają.

Więcej o: