Wzięła pożyczkę na zęby jak z Hollywood. Finał był tragiczny. "Wylądowałam w szpitalu, walcząc o życie"

Amanda Turner, która pochodzi z Irlandii Północnej, marzyła o uśmiechu rodem z Hollywood. W tym celu wzięła pożyczkę oraz udała się do Turcji. Tam jednak okazało się, że lekarze postanowili pójść na skróty. "Sprzedano ci sen i dostarczono ci koszmar" - podsumowała 34-latka.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Idealny śnieżnobiały uśmiech to marzenie wielu osób, które są w stanie wiele poświęcić. Niestety czasami bywa tak, że konsekwencje nierozważnych decyzji bywają opłakane. Przekonała się o tym pewna Irlandka.

Zobacz wideo Fagata o walce Lexy i ostatnich operacjach. „Były bolesne"

Jej życie stało się koszmarem. 34-latka zdecydowała się na zabieg dentystyczny

Amanda Turner postanowiła jakiś czas temu zafundować sobie nowy uśmiech. W tym celu udała się do popularnego ostatnio kierunku, czyli Turcji. 34-latka wzięła nawet pożyczkę na leczenie dentystyczne. Kobieta zarezerwowała więc lot do Stambułu, a za całość miała zapłacić 3 tysiące funtów, czyli ok. 16,5 tysiąca złotych. Koszt, obejmował również zakwaterowanie w hotelu i taksówki na lotnisko i z powrotem, co wydawało się wyjątkowo atrakcyjną ceną. Klinika obiecała jej również 20-letnią gwarancję na nowe zęby. Po przyjeździe Amanda zapłaciła za leczenie z góry gotówką i wszystko szło zgodnie z planem. Początkowo spiłowano jej zęby, lecz w ostatnim dniu leczenia zaczęła się jednak bać, że coś jest nie tak.

To ból, jakiego nigdy w życiu sobie nie wyobrażałam. Sprzedano ci sen i dostarczono ci koszmar.

Koszty leczenia skutków nieudanego zabiegu wynoszą nawet 100 tysięcy złotych

Pracownicy placówki medycznej w Stambule zapowiedzieli w planie działania, że wdrożą kompleksowe leczenie kanałowe uzębienia i wykonają w sumie 28 koron. W ostatnim dniu Amandzie zaczął doskwierać coraz większy ból. Pojawił się również potężny obrzęk.

Odkąd wróciłam do domu, nie mam nic oprócz problemów, jestem na 13 antybiotyku. Byłam też pod kroplówką, przez pięć dni. Skończyło się na infekcjach bakteryjnych, przez które wylądowałam w szpitalu, walcząc o życie.

Okazało się, że zamiast obiecanych koron, lekarze poszli na skróty i założyli jej sześć mostków. Gdy personel kliniki w Turcji nie podjął żadnych działań, gdy kobieta wciąż zgłaszała skargi, 34-latka postanowiła wrócić do Dublina. Wkrótce udała się na izbę przyjęć, gdyż nie była w stanie normalnie jeść, miała problemy z mówieniem i straciła czucie w wardze. Amanda, wykonuje teraz prace naprawcze w londyńskiej klinice dentystycznej, a lekarze zapowiedzieli jej, że zmiany spowodowane zabiegiem wykonanym w Stambule mogą okazać się nieodwracalne. Koszty leczenia skutków nieudanej operacji według "The Mirror" mogą teraz wynosić aż 18 tys. funtów, czyli ok. 100 tys. złotych. Kobieta zrelacjonowała cały przebieg dramatycznego doświadczenia na swoim profilu na TikToku.

Byłam głupia – teraz to widzę. Wszystko, wyglądało świetnie. Klinika wyglądała dobrze w recenzjach - to była ukryta perełka. Gdybym tylko wiedziała...
Więcej o: