Jak wyczyścić pralkę? Wydasz tylko 1,20 zł. Wystarczy, że otworzysz szafkę w kuchni

Jak wyczyścić pralkę? Pytanie od czasu do czasu zadaje sobie praktycznie każdy, kto doświadcza widoku nieestetycznego osadu i nieprzyjemnych zapachów wydobywających się z urządzenia. Na szczęście istnieją proste i co najważniejsze, tanie triki, które w mig rozwiążą problem. Oto co należy zrobić.

Dbanie o czystość pralki jest bardzo ważne. Warto robić to regularnie, jeśli chcemy, by urządzenie służyło nam przez lata. Okazuje się, że skuteczne środki czyszczące są tanie, a większość z nich mamy już w domu. Opakowanie jednego z przydatnych produktów możesz znaleźć w sklepie w cenie 1,20 zł. Tylko tyle wystarczy, by móc na nowo cieszyć się czystym urządzeniem.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Jak wyczyścić pralkę sodą oczyszczoną? Otwórz kuchenną szafkę i sprawdź, czy masz ją w domu

Zastosowanie sody oczyszczonej w pralce to dobry sposób na pozbycie się nie tylko nieestetycznych zabrudzeń i kamienia, ale również gryzących w nos zapachów. Jedyne co należy zrobić, to przygotować pół szklanki produktu, wsypać go do szufladki na proszek i wybrać program o temperaturze około 90 stopni. Metoda jest tania, banalna i niezawodna. Jeśli przeszukałaś już szafki w kuchni i okazało się, że nie masz w domu sody, możesz zastąpić ją 1/3 szklanki kwasku cytrynowego.

Jak wyczyścić pralkę tabletką do zmywarki? Produkt zmiękczy też wodę

Jeśli masz w domu zmywarkę i dedykowane do niej tabletki, wykorzystaj jedną z nich do usunięcia zabrudzeń w pralce. Opakowanie 10 kapsułek można kupić już za 8 zł, dlatego metoda również jest bardzo tania. Jedyne, na co warto zwrócić uwagę, to by wykorzystać te, które nie mają foliowych osłonek. Tabletka dzięki zawartości soli zmiękczy też wodę.

  1. Włóż do bębna pralki dwie tabletki do zmywarki.
  2. Nastaw cykla prania na 60-90 stopni.
  3. Gdy program się zakończy, otwórz pralkę i poczekaj, aż wnętrze urządzenia wyschnie.

Jak dbać o czystość pralki? Rób to regularnie, a będzie czysta i pachnąca

Zamiast szukać metod na usunięcie dużych zabrudzeń w pralce, warto nie dopuścić, by w ogóle się pojawiły. Kilka prostych działań wykonywanych regularnie nie tylko ułatwią pranie ubrań, ale również pomogą utrzymać urządzenie w czystości.

  1. Regularnie sprawdzaj, czy uszczelka jest czysta i czy w zakamarkach nie zbiera się brud. Warto na bieżąco usuwać go przy pomocy ściereczki zwilżonej wodą i delikatnym detergentem.
  2. Po każdym zakończeniu cyklu prania otwieraj drzwiczki i wyjmuj ubrania od razu, by nie zatęchły. Nie zwlekaj też z ich rozwieszaniem.
  3. Czyść dozowniki na płyny i proszek. Okazuje się, że niektórzy zapominają, iż elementy wymagają regularnej pielęgnacji, a sporo brudu osiada właśnie w tym miejscu.
Więcej o: