Namocz ręcznik papierowy i wyłóż w piekarniku. Sprytny trik na czyste urządzenie bez szorowania

Czyszczenie piekarnika z przypaleń i tłuszczu często naznaczone jest żmudnym szorowaniem, które nie zawsze przynosi oczekiwany skutek. Okazuje się, że za pomocą prostych, domowych trików można robić to szybko i bezproblemowo. Co zrobić, aby lśnił czystością?

Tak jak w zmywaniu naczyń najgorsza jest przypalona patelnia, tak w sprzątaniu kuchni zdecydowanie najmniej przyjemną czynnością jest szorowanie piekarnika. Resztki przypalonego jedzenia czy tłuszcz to zabrudzenia, których trudno się pozbyć tradycyjnymi metodami. W takim przypadku warto posiłkować się skutecznymi, domowymi trikami, które sprawią, że znienawidzona czynność będzie trwała zaledwie chwilę.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dwa domowe myki na czyszczenie piekarnika. Sprawdź, jakie to proste

Sprytny trik na czysty piekarnik. Potrzebujesz jedynie tabletki do zmywarki i ręczników papierowych

Tabletki do zmywarki to prawdziwi pogromcy tłuszczu, dlatego z sukcesem możesz ich używać do czyszczenia innych urządzeń czy powierzchni. Piekarnik nie jest wyjątkiem. Ten prosty trik sprawi, że wymycie go na błysk zajmie dużo mniej czasu. Możesz także zapomnieć o uporczywym i mozolnym szorowaniu. Wystarczy, że jedną tabletkę zalejesz gorącą wodą (nie wrzątkiem!) i poczekasz, aż się rozpuści. Co dalej?

  1. Załóż rękawiczki i zwilż w powstałym rozworze ręczniki kuchenne. 
  2. Wyłóż je w piekarniku, by pokrywały wszystkie zabrudzenia.
  3. Pozostaw na ok. 10-15 minut, a po tym czasie zdejmij i przystąp do tradycyjnego czyszczenia z pomocą gąbki lub szczotki. Wszelkie plamy po tłuszczu czy przypaleniach będą odchodzić bezproblemowo. Wnętrze zalśni czystością już po chwili. 
  4. Na koniec przetrzyj wilgotną szmatką, a następnie wytrzyj do sucha.

ćma bukszpanowa Sposób na ćmę bukszpanową? Spryskaj i patrz, jak larwy spadają z liści

Jak wyczyścić piekarnik? Domowy sposób z użyciem niezawodnego duetu

Jeśli chcesz skorzystać z bardziej naturalnego i ekologicznego sposobu, sięgnij po niezawodny duet w postaci sody oczyszczonej i octu, które rozprawią się nawet z najbardziej uporczywym brudem. Wymieszaj je ze sobą w taki sposób, by powstała gęsta pasta. Możesz dodać trochę wody. Gdy będzie gotowa, dokładnie nanieś ją na wszelkie zabrudzenia w piekarniku, pozostaw na kilka lub kilkanaście minut, a po tym czasie umyj wnętrze z pomocą wilgotnej gąbki.

Jak wysmuklić twarz bez liftingu? Wystarczy odpowiednio nałożyć dwa kosmetyki Jak wysmuklić twarz bez liftingu? Wystarczy wykorzystać dwa kosmetyki

Więcej o: