Polej tym toster i włóż kawałek ręcznika papierowego. Wyczyścisz go błyskawicznie bez szorowania

Czyszczenie tostera to żmudne i uporczywe zajęcie. Usunięcie zabrudzeń ze wszystkich zakamarków bywa niezwykle kłopotliwe, a do tego musimy robić to delikatnie, by nie uszkodzić delikatnej powłoki urządzenia. Jak wyczyścić toster bez szorowania? Istnieje pewien trik.

Jak usunąć zabrudzenia z opiekacza do kanapek, by nie uszkodzić powłoki urządzenia? Zamiast szorować go niedziałającymi specyfikami, zastosuj sprytny trik, o którym prawdopodobnie nie miałaś pojęcia. 

Zobacz wideo Trójkątne tosty z serem bez tostera

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyczyścić toster bez szorowania? Z pomocą przychodzi sprytny trik

Okazuje się, że można szybko i bez szorowania wyczyścić toster za pomocą pewnego sprytnego triku. Do jego wykonania będzie potrzebny ci jedynie ocet oraz kawałek ręcznika papierowego. Zapomnij jednak o żmudnym czyszczeniu, bo ten sposób zaoszczędzi ci dużo czasu. Jak usunąć resztki jedzenia oraz tłuszcz z opiekacza do kanapek?

  1. Włącz toster, by delikatnie się nagrzał.
  2. Polej wnętrze tostera kilkoma kroplami octu i ułóż w nim listek ręcznika papierowego. Zamknij urządzenie.
  3. Po 10 sekundach wyłącz toster i ostrożnie wyjmij ręcznik papierowy, by się nie oparzyć. Po zabrudzeniach nie będzie śladu.

Ten nietypowy sposób zaintrygował użytkowników Instagrama. Wielu z nich przyznało, że nie miało o nim pojęcia. Niektórzy nawet wypróbowali trik z octem i są nim zachwyceni:

Przy moim modelu w instrukcji obsługi było napisane, żeby czyścić urządzenie właśnie tak. Używając octu lub oleju. 
Szkoda, że nie wiedziałam tego wcześniej, zanim mój się zarysował...
Dobry pomysł! Nie miałam o nim pojęcia.
Właśnie wypróbowałam ten sposób. Naprawdę zaoszczędza dużo czasu i wysiłku.
 

Jak zaoszczędzić czas na czyszczeniu opiekacza do kanapek? Zastosuj nietypowy sposób

Jeśli jednak nie chcesz za każdym razem tak dokładnie czyścić tostera, wypróbuj sposób, który sprawi, że nie będzie się za bardzo brudził. Podczas przygotowywania opiekanych kanapek warto włożyć do urządzenia kawałek papieru do pieczenia, by między dwoma kawałkami umieszczać przygotowywane tosty. Dzięki temu ser oraz tłuszcz będą zbierały się na pergaminie, a nie w zakamarkach opiekacza.

Więcej o: