Wymieszaj i wlej do nory, a kret w mig ucieknie. Metoda jest tania i niezawodna

Jak pozbyć się kreta? Gdy zauważysz w ogrodzie nieestetyczne kopce, warto szybko podjąć działania, by pozbyć się szkodnika. Okazuje się, że sprawdzą się produkty z domu. Wystarczy wymieszać razem te płyny i wlać je do kopca, a zwierzę ucieknie, gdzie pieprz rośnie.

Mimo że wciąż jeszcze trwa zima i większość kretów jest mniej aktywna, warto już teraz rozważyć sposoby na przegonienie ich z posesji — zwłaszcza jeśli problem występował w przeszłości. Szkodniki drążą podziemne korytarze i okazuje się, że nie tylko wpływa to na estetykę, ale również na uszkadzanie systemu korzeniowego roślin. Gdy zauważysz zwierzę na swojej posesji, zmieszaj razem te płyny i wlej do nory. To najszybszy i najprostszy sposób, by pozbyć się kreta.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wprowadź wiosnę do swojego domu. Hiacyntowy ogródek pięknie ozdobi każde wnętrze

Jak pozbyć się kreta domowym sposobem? Wykorzystaj ocet z kuchennej szafki

Jednym z najszybszych i najprostszych sposobów na przegonienie kreta jest wlanie do nory roztworu, który możesz przygotować samodzielnie w domu. Mowa o occie i wodzie. Zmieszaj płyny w proporcji 1:1, a później przez kilka dni wlewaj do dziur sporą ilość specyfiku. Zapach octu odstraszy szkodnika i zachęci go do znalezienia schronienia w nowym miejscu.

Okazuje się, że krety nie znoszą też zapachu maślanki i serwatki. Połącz je w proporcji 1:3 i zalej otwory wejściowe. W razie potrzeby co jakiś czas powtarzaj działanie. Obie metody sprawią, że kret ucieknie w popłochu, a ogród znów będzie cieszył nieskazitelnym wyglądem.

Obieranie cebuli Jak kroić cebulę? Dwa sprytne i sprawdzone sposoby. "Genialne"

Co jest wrogiem kreta? Wykorzystaj sierść psa lub kota

Krety zazwyczaj boją się zwierząt większych od nich i odstrasza je już sam ich zapach. Z tego względu dobrym sposobem jest wyczesanie domowego pupila, zgromadzenie zrzuconej sierści i włożenie jej do nory. Jeśli nie masz psa ani kota, sprawdzą się też ludzkie włosy ze szczotki.

Jak wyczyścić pralkę? Wlej do bębna pół szklanki i ustaw program. Zapomnisz o smrodzie na dobre Jak wyczyścić pralkę? Wydasz tylko 1,20 zł

Jak pozbyć się kreta raz na zawsze? Postaw na uprawę tych roślin

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że również i zapach niektórych roślin zniechęci kreta do pojawienia się na naszej posesji. Jeśli chcesz, by omijał ogród szerokim łukiem, uprawiaj czarny bez, szachownicę lekarską, wilczomlecz, czosnek, bazylię, narcyz, komosę i aksamitek. Unoszące się zapachy sprawią, że szkodnik ucieknie, gdzie pieprz rośnie.

Więcej o: